Bijlage T. 6 de methoden van onderzoek, behoorende bij het Waschmiddelenbesluit. Bij deze aanvulling is een methode voor de be paling van actieve zuurstof voorgeschreven. 14. K.B. van 3 November, S. 868 tot wijziging van het Financiëel besluit keuringsdiensten van waren. Dit besluit geeft nadere voorschriften betreffende het uit te brengen jaarverslag. 15. K.B. van 12 November, S. 869 tot aanvulling van het Gasmaskerbesluit. Hierin wordt bepaald, dat de invoer van de in het Gasmaskerbesluit bedoelde waren slechts langs daarvoor aangewezen kantoren mag geschieden. 16. K.B. van 24 November, S. 876 tot wijziging van het Kaasbesluit. In deze wijziging zijn de eischen vastgesteld, waar aan „gesmolten kaas" of „smeerkaas" moet voldoen. 17. K.B. van 5 December, S. 878 tot vervanging van de onderzoekingsmethoden, behoorende bij het Suiker- en Stroopbesluit. 18. K.B. van 5 December, S. 879 tot wijziging van het Jam-limonadebesluit en tot vaststelling van de bij dit besluit behoorende onderzoekingsmethoden. 19. K.B. van 14 December, S. 879 A tot wijziging van het K.B. op de heffing van recht. Deze wijziging heft enkele der bezwaren op, die bij de uitvoering van het Heffingenbesluit in de practijk waren gebleken en regelt bovendien nader den aanslag van filialen van bedrijven. Bovendien werd in het afgeloopen jaar bij Koninklijk Besluit toestemming verleend voor het gebruik van de volgende aanduidingen smeerolie-emulsie Ger- rolLodaline, zachte schuurzeepBana Coco Bijlage T. 7 Melk-fruit-soda; Cacao-malt; Zonnestraal Gezondheids drank Imitatie Limonade gazeuse, zwak alcoholhou dend, Limbie. HOOFDSTUK II. Het keuringsgebied van Zutphen omvat 55 gemeenten, waarvan 27 gelegen zijn in de provincie Gelderland, 27 in de provincie Overijssel en het eiland Urk, dat tot de provincie Noord-Holland behoort. Het aantal inwoners van het gebied bedroeg op 1 Januari 1938 498096. De oppervlakte bedraagt 339374 H.A. HOOFDSTUK III. Inrichting van den dienst. Het vaste personeel was in het verslagjaar evenals in 1937 als volgt samengesteld1 directeur, 1 onder-directeur, 1 2e scheikundige, 2 analysten le klasse, 1 analyst, 1 hoofdkeurmeester, 1 keurmeester le klasse, 4 keurmeesters, 1 boekhouder, 1 klerk, 1 klerk voor de administratie der retributie, 1 con cierge-amanuensis en 1 knecht. Bovendien heeft de dienst gedurende 26 weken in het jaar de beschikking over een dierenarts. De werkster, die in dienst is van den concierge- amanuensis, verrichtte gedurende ongeveer 21 uur per week hare werkzaamheden. De keurmeester A. van Donselaar is van 5 Juli 1938 af door het College van Burgemeester en Wethouders van Zutphen geschorst wegens het a. Personeel.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 231