40 geen bijzondere werkzaamheden verricht. De Berkel binnen de stad werd zooveel mogelijk gespuid. De waterleidingen en beken, in onderhoud bij den dienst van landerijen, werden tweemaal, enkele vaker gesneden en wel grootere beken met de kettingzeis, de kleinere met de gewone zeis. Tijdens een lagen rivier stand werden de waterleidingen en beken bovendien met de schop flink schoongemaakt. Kon in het verslag over 1937 worden vermeld, dat e plannen tot verbetering van den benedenloop der oorstondensche beek, alsmede van aftakking der boven- beek door middel van rioleering naar den IJssel in een vergevorderd stadium verkeerden, thans kan worden vermeld dat die plannen in den loop van het verslagjaar door alle betrokken instanties zijn goedgekeurd en in October de werkzaamheden met een 200-tal werkloozen zijn aangevangen. De kosten van het geheele plan bedragen f 105.109 waarvan aan arbeidsloon een bedrag van f 61.379 is geraamd. Het rioleeringsplan werd door het Ingenieurs- ureau Dwars, Hederik en Verheij te Amersfoort ontworpen en in werkverschaffing onder leiding van de Ned. Heide Mij te Arnhem uitgevoerd. Bij Uw besluit van 12 September 1938 werd als lïoon m,de bijkomende kosten een crediet van t ijUUÜ verleend. Sluizen en Stuwen, De sluizen en stuwen werden met de daarvoor be schikbare gelden zoo goed mogelijk onderhouden. Rivieren, Kanalen, Vaarten, Grachten, Havens en andere werken. De IJsselstanden werden dagelijks aan de Rijkspeil- 41 schaal aan de IJsselkade opgenomen. De hoogste stand werd op 18 en 19 Januari 1938 waargenomen en be droeg 6.62 M. T N.A.P. De laagste stand werd op 19 November 1938 waargenomen en bedroeg 2.52 M. N.A.P. De gemiddelde rivierstand was voor het verslagjaar 3.77 M. T N.A.P. of 57 c.M. beneden den middelbaren rivierstand 1921 -1930) van 4.34 MN.A.P. De Binnengracht werd gedurende 4 dagen afgesloten, in welken tijd de pompinstallatie, staande in den tuin van het gymnasium tot bemaling van de binnengracht, gedurende 43 uren dienst moest doen. In het voorjaar is door de firma Prins van Wijn gaarden te Hattum het in het vorig jaar aangevangen baggerwerk in de Zuiderhaven voortgezet. 15000 M3. zand werd gebaggerd en op het daartoe op de uiter waarden ingedijkte terrein gespoten om te dienen voor ophooging van de Muizerswaarden. Door J. Jansen is uit de Helbergsche beek nog HOO M3. grond en zand weggegraven, dat voor bestratings- en ophoogingsdoeleinden op verschillende plaatsen is verwerkt. De grachten in en om de stad werden zooveel noodig schoongehouden. Kaden. Plet onderhoud der kaden bepaalde zich tot eenige herstellingen van de daar langs aanwezige remmings- werken. Onderhoud der Kribben. Tot onderhoud der kribben werd op verschillende plaatsen eenige puinbestorting aangebracht. Bij de Houtwalsluis moest een belangrijke herstelling aan de oevervoorziening plaats hebben.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 22