rriren De nieuwe ei9enaar heeft -d 36 E.nde 1938 waren nog in aanbouw 27 nieuwe wo ningen, terwijl met 2 woningen, waarvoor vergunning er vereend, nog geen aanvang was gemaakt. Door verbouwing rijn 5 woningen ontstaan en zijn er 10 vervallen. Er werden 28 hinderwetaanvragen behandeld waarop vergunningen zijn verleend. Een hinderwetvergunning is geweigerd voor het plaatsen van een benzinetankwagentje en één voor het oprichten van een vleeschrookerij. Op vijf drankwetaanvragen werden de gevraagde vergunningen verleend. 9 handehlWerde" de vol9en^ klachten be- in Februari werd kennis gegeven van een brand gevaarlijken schoorsteen in een perceel aan de Don- eresteeg. B,j een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek het rookkanaal zich houtwerk te bevinden. Na aan schrijving van den eigenaar is de schoorsteen verbeterd in dezelfde maand kwam een schrijven binnen van een brandgevaarlijken schoorsteen in een perceel aan de Barlheze. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek n het rookkanaal zich houtwerk te bevinden. Na aan zegging om verbetering aan te brengen is dit ten spoedigste geschied. In Maart werd door den dienst van gem. werken opgemerkt dat het dak van een perceel in de Pols- broek in bouwvalligen toestand verkeerde. De eigenaar hierover aangeschreven, doch had inmiddels het In April kwam een schriftelijke klacht binnen van een bewoner van een perceel aan de Prins Bernhard- 37 laan over het hinder hebben van roetval uit een bak kersschoorsteen. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de hinder van weinig beteekenis te zijn, doch de bakker heeft uit eigen beweging de schoorsteen doen verhoogen. In Mei werd kennis gegeven dat een tuinmuur van een perceel aan den Warnsveldscheweg bouwvallig was en daardoor gevaar opleverde voor de passage. Bij een plaatselijk gehouden inspectie bleek de kennis geving juist te zijn. Na aanschrijving is de muur hersteld. In Juni werd een schriftelijke klacht ingediend over het hebben van last van rook uit een kachelpijp van een buiten geplaatste kachel op een perceel aan den Buitensingel. Zonder bemoeiing van het bouwtoezicht is de kachel verwijderd geworden. In dezelfde maand werd door den dienst van gem. werken opgemerkt, dat een dakgoot van een perceel in de Oude Gasthuissteeg in zoodanigen toestand ver keerde dat hij gevaar opleverde voor de passage. Na aanschrijving heeft heel spoedig herstelling plaats gehad. In dezelfde maand werd kennis gegeven dat een muur van een perceel in de Spiegelstraat dermate was gaan overhellen, dat gevaar voor belendende perceelen ont stond. Bij plaatselijk ingesteld onderzoek bleek inderdaad gevaar voor belendende perceelen aanwezig te zijn. Na aanzegging is de muur verbeterd. In dezelfde maand werd kennisgegeven dat een paar buitendaks staande schoorsteenen op een perceel aan de Beukerstraat in minder soliden staat verkeerden. Na den eigenaar hiervan schriftelijk mededeeling te hebben gedaan, zijn de schoorsteenen hersteld geworden. In dezelfde maand werd door den dienst van gem. werken opgemerkt, dat de voorgevel van een pakhuis

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 20