Bijlage Q. 8 Gashouders. De wenteltrap, welke toegang geeft tot de beide gashouders, werd vernieuwd, terwijl de bordessen op enkele plaatsen versterkt werden. Het constructiewerk begint ernstige roestvorming te vertoonen. Hieraan zal in den loop van het volgend jaar het noodige verfwerk moeten geschieden. Kolenlosinrichting. De kolenbreker werkte het geheele jaar zonder eenige storing. De nieuwe elevator en bunker voldeden aan de gestelde eischen en geven eene belangrijke arbeids besparing. Ovens. Op 31 December 1938 waren voor de gasproductie beschikbaar 4 kamerovens, elk met 3 kamers. Op dien datum had Oven No. I 422 vuurdagen. II 1341 III 0 IV 2036 De kamers van No. III werden opnieuw ingebouwd. Deze oven was op 31 December nog buiten gebruik. Condensors. De condensors werden opnieuw geschilderd. Van de bestaande luchtcondensors werd 1 batterij afgebroken en vervangen door een Reutterkoeler. Exhausters. De beide exhausters werden in revisie genomen. De omloopregulateurs werden van nieuwe klokken voorzien. Bijlage Q. 9 Pelouze's, Nakoelers en Ammoniakwasschers. Al deze toestellen werden geschilderd, terwijl in de teerafscheiders een stoomleiding werd aangebracht. Zuiverkisfen. In 1938 werden 9 kisten van versche ijzeraarde voorzien, terwijl in 1 kist de houten horden vernieuwd werden. Van 2 kisten moest de gummidichting worden vernieuwd. Fabrieksmeter, Unificafeur en Regulateur. De fabrieksmeter werd inwendig schoongemaakt. De binnentrommel begint door te roesten, zoodat deze waarschijnlijk spoedig vernieuwd zal moeten worden. De Uniflcateur en Regulateur werden eveneens in wendig gereinigd en opnieuw ingesteld. Stoomketels en stoommachine. De stoomketels werden schoongemaakt en gecon troleerd. De stoommachine, benoodiga voor de opwekking van de electriciteit, werd in revisie genomen en van nieuwe zuigerveeren voorzien. Productie en aflevering. Steenkolen. Op 1 Januari 1938 bedroeg de voorraad kolen2841076 K.G. Aangevoerd in 1938 6178303 9019379 K.G. Transporteeren 9019379 K.G.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 182