Bijlage O. 16 2. Bemiddeling tusschen de Districts-arbeidsbeurzen. In andere districten werden uit Zutphen geplaatst: 9 mannen en 12 vrouwen; uit andere districten in Zutphen45 mannen en 20 vrouwen. Uit het district Zutphen werden 7 werkzoekende mannen en 4 vrouwen in andere districten bemiddeld, terwijl aan 18 werkgevers-aanvragen kon worden vol daan met 17 mannen en 1 vrouw uit andere districten. VI. NEVENWERKZAAMHEDEN. 1. Werkloosheidsverzekering. Dit jaar is de beslissing ten aanzien van het bezwaar tegen uitkeering aan een lid van den Algemeenen Ned. Typografenbond (zie verslag 1937), afgekomen, dat door het Gemeentebestuur van Zutphen terecht bezwaar was gemaakt. De controle op de bijdragebetalingen der leden le verde verschillende malen goede resultaten op. Het bedrag der uitkeeringen over 1938 bedroeg f 21830.59, in 1937 f 24127.40. De uitkeeringen per kas zijn vermeld in bijlage IV. Het aantal leden was op 31 December 1938, verdeeld over 59 kassen, 1294. 2. Inlichtingen. Betreffende het in dienst nemen of houden van vreemde lingen werd aan den Rijksdienst der Werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling advies uitgebracht. Vele werknemers wendden zich tot de arbeidsbeurs, om inlichtingen over werkgelegenheid in Duitschland. Van hen, die via de openbare arbeidsbemiddeling daar werden geplaatst, werd het overgemaakte geld door de Ned. Arbeidsbeurs te Oberhausen aan de beurs te Bijlage O. 17 Zutphen gezonden, die dan voor uitbetaling aan de rechthebbenden zorgde. Dit gold niet alleen voor Zutphenaren, doch ook voor velen uit het district. 3. Jeugdwerkloosheid. a. Jeugdregistratie. Uit gegevens blijkt, dat in 1938 van de geregistreerde jongemannen 249 gedurende eenigen tijd werkloos zijn geweest. Van deze 249 hebben 49 deelgenomen aan cultureel werk, van wie 15 naar de Volkshoogeschool te Bakkeveen en 23 naar een der werkkampen zijn gegaan. De overigen hebben deelgenomen aan den ar beid in de Centrale Werkplaats. Dit jaar werd de registratie ook begonnen in de ge meente Warnsveld, zoodat aan het einde van het ver slagjaar de mannelijke jeugd in Zutphen en in Warnsveld was geregistreerd. Door den leider van het registratie bureau werd een drietal keeren op een vergadering van werkgevers organisaties een uiteenzetting gegeven van de jeugdre gistratie en het nut er van. Door de cijfers, die zich op het bureau bevonden, werd de heer N. H. de Graaf, die zich vanwege het Dep. v. Sociale Zaken te Den Haag uitsluitend met de zorg voor de werklooze jeugd bezighoudt, bewogen, een bespreking te houden met werkgevers in deze ge meente betreffende het 2 op 1 stelsel. Onder leiding van den heer Koerselman, Wethouder van Sociale Zaken, werden eenige vergaderingen belegd, waarbij zoowel de daarbij aanwezige werkgevers, alsook de bij een volgende bijeenkomst aanwezige werknemersorga nisaties, zich bereid verklaarden, aan het doen door voeren van het stelsel mede te werken.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 157