Bijlage O. 14 Evenals te Zutphen is de werkloosheid in het district in het laatste halfjaar van 1938 afgenomen. Daaraan was de bemiddeling naar Duitschland, zoowel naar het grensgebied, als verder het land in, niet vreemd. Het totaal aantal plaatsingen van de agentschappen naar Duitschland bedroeg 425. Ook de bemiddeling in de gemeenten nam toe en wel van 710 in 1937 tot 859 in 1938. Door de arbeidsbeurs te Zutphen werden 11 mannen en 5 vrouwen in het district geplaatst; aan aanvragen van werkgevers te Zutphen werd met 17 werkzoekende mannen en 29 werkzoekende vrouwen uit het district voldaan. Voor verdere cijfers wordt verwezen naar bijlage III. Aangezien ondanks herhaald verzoek, eenige agenten verzuimden, op tijd hun jaarverslag in te zenden, blijft een beschouwing per gemeente achterwege. Eenige wijzigingen van agenten kwamen voor. Zoo werd de heer A. P. M. van Riel in plaats van den heer J. Sipsma tot directeur der gem. arbeidsbeurs te Winterswijk benoemd. De agent te Zelhem, de heer E. van der Meulen, moest wegens vertrek naar elders, als zoodanig bedanken en werd in diens plaats benoemd de heer J. de Korte. b. Vergaderingen met agenten, bezoek aan agentschappen. Ter bespreking van de werkgelegenheid in Duitschland werd op 3 Mei een vergadering met de agenten uit de districten Arnhem en Zutphen te Arnhem gehouden. De heeren Th. van Lier en A. P. M. van Riel hielden inleidingen. De agenten werden over het algemeen regelmatig bezocht, ter bespreking van zaken, de arbeidsbemiddeling Bijlage O. 15 betreffend. Ook werden dikwijls wenken gegeven ter oplossing van moeilijkheden bij de steunverleening, werkloosheidsverzekering, werkverschaffing, enz. c. Werking en werkzaamheden der agentschappen. Voor zoover de bemiddeling der agentschappen in de gemeente plaats vond, zij verwezen naar bijlage III. Hier volgen eenige gegevens, betreffende de inter- locale en intercommunale arbeidsbemiddeling. Uit Aalten werden 69 werkzoekenden in Duitschland geplaatst. Borculo: 1 in Winterswijk, 1 in Eibergen, 1 in Duitschl. Brummen: 16 in Zutphen, 1 in Dieren, 4 in Deventer, 12 in Duitschland. Eibergen 11 in Duitschland. Groenlo1 in Eibergen, 4 in Winterswijk, 1 in Enschede, 63 in Duitschland, 13 in Zutphen. Hengelo (G.)1 in Oosterbeek, 4 in Duitschland. Hummelo en Keppel1 in Rheden, 2 in Duitschland. Lichtenvoorde; 1 in Arnhem, 1 in Winterswijk, 32 in Duitschland. Ruurlo1 in Warnsveld, 2 in Winterswijk, 5 in Duitschland. Steenderen; 1 in Brummen, 5 in Zutphen, 9 in Duitschland. Vorden: 2 in Zutphen, 7 in Duitschland. Warnsveld: 1 in Gorssel, 12 in Zutphen, 1 in Duitsch land. Winterswijk: 1 in Gorssel, 3 in Groenlo, 205 in Duitschland. Zelhem: 1 in Zutphen, 16 in Duitschland.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 156