Bijlage O. 6 uitgebracht door de heeren Drs S. Buijs, J. de Kan ter, Jos. Veldman en Ir R. A. Verweij over het onderwerp „Welk verder onderzoek van omvang, verloop, aard en oorzaken van de werkloosheid is voor hare bestrijding noodig „Welk aandeel dienen de arbeidsbeurzen in dat on derzoek te hebben Door de Vereeniging van Directeuren van Arbeids beurzen (V.E.L.A.R.) werd op 22 November te Utrecht een vergadering belegd, waarin de organisatie der openbare arbeidsbemiddeling in Nederland werd be sproken. Deze vergaderingen werden door den directeur bijgewoond. 2. Overleg en samenwerking met organisaties van werkgevers en werknemers en met andere licha men inzake arbeidsbemiddeling. Persoonlijk bezoek aan werkgeversorganisaties en diverse werkgevers bracht in vele gevallen goede resultaten. Met een aantal werkgevers alsook met de bestuur dersbonden werden eenige bijeenkomsten gehouden ter bespreking van de mogelijkheid, het twee-op-eenstelsel in de geheele gemeente Zutphen in te voeren. Tenslotte bleek dit echter niet door te voeren wegens gebrek aan jeugdige werkkrachten in den leeftijd van 14 tot 16 jaar. De afd. vrouwen hield regelmatig contact met de Vereeniging van Huisvrouwen. 3. Bemoeiingen tot verbetering van de werkzaam heden der Arbeidsbeurs. Door het Volksblad voor Gelderland wordt wekelijks Bijlage O. 7 een overzicht van de verrichtingen van de arbeidsbeurs opgenomen. Eveneens werd door het verspreiden van reclame formulieren de aandacht op de arbeidsbeurs gevestigd. Voor de afd. vrouwen werden verschillende adver tenties geplaatst, om open plaatsen bekend te maken. Op dezelfde wijze werden in een aanplakkastje over zichten van aanvragen gepubliceerd. Het maandbericht van de Ned. Ver. van Huisvrouwen nam steeds aanbod der vrouwelijke werkzoekenden op. III. DE TOESTAND VAN EN DE GEBEUR TENISSEN OP DE ARBEIDSMARKT IN DE GEMEENTE. 1. De arbeidsmarkt. Het begin van het verslagjaar liet zich in vergelijking met 1937 ongunstig aanzien. Nu was begin 1937 gun stiger, dan eenige voorgaande jaren, nog als gevolg van de devaluatie, doch toen deze invloed in 1937 ver minderde, steeg het aantal werkloozen. Zoo stonden in de laatste week van Februari 1937 nog 799 mannen ingeschreven, terwijl in dezelfde week van 1938 dit aantal 778 bedroeg. Daarna volgde weer een stijging, waardoor in 1938 meer ingeschreven stonden, dan in 1937, voor zoover betreft het eerste halfjaar. Geleidelijk werd toen een vermindering geconstateerd, welke blijkt uit onderstaand overzicht 19 37 1938 31ste week 630 623 38ste week 654 616 44ste week 731 620 50ste week 837 677

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 152