Bijlage O. 4 3. Organisatie, personeel, inrichting gebouw. Door een wijziging in het kaartsysteem werd de geldigheidsduur der inschrijving zoo bepaald, dat deze altijd eindigt op een Maandag. Op dezen dag worden daardoor alle verlengingen verricht, waardoor de loketdienst op andere dagen der week zeer werd verlicht. De loketambtenaar kreeg op deze wijze gelegenheid, aan andere werkzaamheden meer tijd en zorg te besteden, Ook in het stempelen van steuntrekkenden enz. werd een wijziging gebracht, waardoor opeenhoopingen van stempelenden worden voorkomen. Met ingang van 1 Juli werd de ambtenares, mej. S. P. Hoekstra, tot dusverre tijdelijk, als klerk in vasten dienst benoemd. Door voortdurende vermeerdering van werkzaamheden kon de tijdelijke kracht, die in het vorige jaar werd aangesteld, niet worden gemist. Gebrek aan kantoorruimte deed zich toen gelden, waarvoor echter een tijdelijke oplossing is gevonden. Op de begrooting voor het jaar 1939 is een post op genomen, om hierin een, zij het dan niet geheel en al voldoening schenkende, verbetering aan te brengen. Met de registratie van de mannelijke jeugd werd voortgegaan. Bij de daar aanwezige arbeidskrachten vond eenige mutatie plaats, hetgeen in het verslag onder hoofdstuk VI wordt vermeld. Aan het einde van het verslagjaar bestond het per soneel uitdirecteur, 1 klerk pl. verv. directeur, 1 klerk, 1 tijdelijk schrijver en 1 leider der jeugdregistratie en 1 jeugdige. Bijlage O. 5 II. VERGADERINGEN. ALGEMEENE WERKZAAMHEDEN. 1. Vergaderingen. In de op 30 Mei door de Commissie van Toezicht op de Districts-arbeidsbeurs gehouden vergadering werden het jaarverslag van 1937 en de ontwerp-be- grooting van 1939 behandeld. Door den directeur van den Rijksdienst der W.V. en A.B. werd op 19 Januari een vergadering te Utrecht belegd, welker agenda luidde 1. Onderzoek naar de bruikbaarheid voor het bedrijfs leven van de bij de organen der arbeidsbemiddeling ingeschreven werkloozen. 2. Jeugdbemiddeling en -registratie. Op 26 April vond een bijeenkomst in den Haag plaats, eveneens door den directeur van den Rijks dienst bijeengeroepen, waar door Dr. Syrup, Prasident der „Reichsanstalt für Arbeitsvermittlung und Arbeits- losenversicherung" in Duitschland een inleiding werd gehouden over„Regelung des Arbeitseinsatzes und der Arbeitslosenhilfe in Deutschland". „De arbeidsbemiddeling naar omliggende landen" werd op de op 7 December te Den Haag door den directeur van den Rijksdienst belegde vergadering be sproken, waarna des namiddags door den heer Dr. Fernand van Goethem, directeur van den Rijks dienst in België, een inleiding werd gehouden over „Werkloosheidsverzekering en Werkloozensteun in België". Door de Vereeniging van Nederlandsche Arbeids beurzen werd op 28 en 29 Juni te Enschede haar jaar vergadering gehouden, waarin de praeadviezen werden

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 151