Bijlage N. 40 provisoren van het O. en N. Gasthuis is een regeling tot stand gekomen, waarbij op kosten van het B. A,, voor de armlastige patiënten, welke op medisch advies dieetvoeding noodig hebben, hetwelk gecontroleerd wordt door den controleerend geneesheer, het vereischte dieet in de keuken van het Alg. Ziekenhuis wordt bereid. In de afgeloopen 2 maanden heeft dit plaats gehad voor 4 patiënten de kosten hebben hiervoor be dragen f 54.88. Hiertegenover staat, dat er aan die patiënten thans geen verhoogde steunuitkeering plaats heeft gehad, terwijl de betrokkenen, indien zulks mogelijk is, spoediger weer in staat zijn hun zelfstandigheid te herwinnen, hetwelk de steunuitkeering eveneens ten goede komt. Begrijpelijk is het niet mogelijk door middel van cijfers een financieel voor- of nadeel hiervan aan te toonen. Hoofdzaak is, dat de doelmatigheid in het verleenen van steun hierbij wordt betracht. Wat de verdere ziekenvoeding betreft werd steeds verwezen naar de vereeniging voor ziekenvoeding. Met deze dames had geregeld overleg plaats. De samenwerking was van den meest aangenamen aard. 7. Verpleging in gestichten, hulp in de huishouding en kostgelden. Zooals in ons vorig verslag vermeld, is op 1 Maart 1938 het tehuis van de stichting „Onderdak en Ver zorging" in gebruik genomen, na door den Heer Bur gemeester officieel te zijn geopend. Bij de opening van het tehuis werden 7 personen, welke bij W e ij e n b e r g werden verpleegd, naar het nieuwe tehuis overgebracht. In den loop van het jaar werden er verder 1 vrouw met een kind en 4 mannen Bijlage N. 41 in het tehuis opgenomen. De vrouw en het kind werden ontslagen, terwijl er 2 mannen overleden, zoodat op 31 Dec. 1938 in het tehuis waren ondergebracht 7 mannen op kosten van het B. A. Bij de oprichting is overeengekomen, dat naast de gewonen armlastige ouden van dagen, ook personen kunnen worden opgenomen, die in een Ziekenhuis worden verpleegd, doch naar het oordeel van den controleerend geneesheer, op andere wijze verpleegd kunnen worden. Van de opgenomen personen waren er twee mannen, die door opname in het tehuis uit het Ziekenhuis kon den worden ontslagen, waardoor een besparing in den verpleegprijs werd verkregen van f 1.per dag per persoon. Aan drie mannen werd op hun verzoek om steun aangeboden opgenomen te worden in het tehuis, welk aanbod door hen niet is geaccepteerd en hebben zij zich nadien niet weer om steun gemeld. Bovendien is er mede bereikt, dat door verpleging in het tehuis opname in een Ziekenhuis kon worden voorkomen. Een voordeel hierdoor ontstaan, is niet in cijfers uit te drukken, omdat niet kan worden gezegd over welken tijd een berekening moet worden gemaakt. Het aantal verpleegden heeft zich in den loop van het jaar nogal uitgebreid. In totaal zijn er geheel of gedeeltelijk voor rekening van het B. A. 28 personen verpleegd in nevenstaande inrichtingen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 145