Bijlage N. 36 handeling zag in strijd met art. 40 der Armenwet, werd hiervan mededeeling gedaan aan Gedeputeerde Staten van onze provincie. Ged. Staten beslisten echter bij hare beslissing van 25 October 1938, dat voor toe passing van art. 40 der Armenwet geen aanleiding bestaat. Op deze beschikking is het B.A. in beroep gegaan bij de Kroon. Hoewel de beslissing niet in het verslag jaar is gevallen, kunnen wij mededeelen, dat bij K.B. van 19 Januari 1939 is beslist, dat met vernietiging van het betreden besluit van Ged. Staten, de kosten van ondersteuning voor het hier bedoelde geval van 11 Juni 1938 af voor den tijd van ten hoogste 1 jaar komt ten koste van de bedoelde gemeente. 5. Bedeeling in natura. De bedeeling in natura voor zoover deze kleeding en schoeisel betreft, had in het afgeloopen verslagjaar weer plaats door het Brokkenhuis, dat evenals het vorige jaar zijn werkzaamheden buiten het Burgerlijk Armbestuur heeft verricht. Van de verrichtingen van deze instelling staan ons geen gegevens meer ter be schikking. Voor het ophalen van goederen bleven wij steeds onze assistentie verleenen, alsmede voor andere kleine diensten; in totaal werd hiervoor betaald f 47.81. Boven dien werden door ons de brandstoffen en de kosten voor schoonmaken van het gebouw betaald. Het overtollige voedsel van de Vakschool is ver deeld geworden onder 9 gezinnen; de waarde van dit voedsel bedroeg f 185.03 waarvoor door het Burgerlijk Armbestuur f 100.is betaald. Het aantal bonnen dat werd afgegeven bedroeg voor de volgende goederen Bijlage N. 37 Huur1029 bonnen Brood 229 Kruidenierswaren 319 Visch, Boter, Vleesch en Vet 74 Brandstoffen en Licht 1543 Aardappelen en Groenten 82 Kleeding en Schoeisel 39 Andere goederen 210 Totaal 3525 bonnen De distributie van de goedkoope levensmiddelen had weer evenals het vorige jaar op de Arbeidsbeurs plaats. In verband met de koude dagen in de maand Dec. is meer dan anders door particulieren aan het ver leenen van steun in natura gedaan. Veelal heeft dit gelukkig in overleg met ons bureau plaats gehad, waardoor voorkomen kon worden, dat niet de vraaggragen steun van alle kanten ontvingen, doch bevorderd werd, dat de verstrekte goederen zoo doelmatig en rechtvaardig mogelijk konden worden verdeeld. Door het Leger des Heils werden 20 dekens verdeeld, terwijl ook enkele particuliere patroons aan hun los personeel een Kerstgave verstrekten. Een particulier gaf ons weer de beschikking over 51 konijnen welke aan 48 gezinnen werden gedistribueerd. Ook verzorgden wij de distributie van een deel der door het Warnsveldscheweg- kwartier opgehaalde goederen. Uit deze goederen konden wij 99 gezinnen een pakket toezenden. 6, Geneeskundige Armenzorg buiten Ziekenhuizen. Het aantal afgegeven bewijzen voor geneeskundige behandeling bedroeg in het afgeloopen jaar in totaal 104, tegen 95 in het jaar 1937. 296 machtigingen voor recepten werden verstrekt, afgegeven door de volgende geneesheeren

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 143