Bijlage K. JAARVERSLAG van het WIJNHUISFONDS over 1938. Wij hebben de eer U hierbij verslag uit te brengen over de verrichtingen en den toestand van het Wijn huisfonds gedurende het jaar 1938. In dit jaar zijn de regenten negen maal in vergade ring bijeen gekomen. Een groot deel van de aandacht werd besteed aan de plannen tot restauratie van het „Bolwerck' en de daarachter gelegen oude stadsmuur. De opmetingen en teekeningen zijn thans gereed en de voorbereidingen zoover gevorderd dat het bestek bij de subsidieerende instanties tot goedkeuring kon worden ingediend. Ter stond na de verkrijging daarvan kan de restauratie aanbesteed worden. Voorts werden besprekingen gevoerd met het bestuur van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek, de toekom stige huurster van het pand, omtrent de inwendige indeeling en voorzoover het gebouw betreft de inrichting, waaromtrent overeenstemming verkregen is. Omtrent het pand aan de Groenmarkt no. 5, het Westelijke van de groep van drie mooie gevels aan de Groenmarkt, kunnen wij thans mededeelen dat door den eigenaar, den Staat en de Provincie Gelderland zoodanige bijdragen toegezegd zijn dat tezamen met eene bijdrage van het Wijnhuisfonds de restauratie van den gevel ter hand genomen kan worden. De gerechte verwachting mag gekoesterd worden dat na verwijdering der ontsierende stuc-laag weder een fraaie gevel aan Zutphen teruggegeven zal zijn. Dit stemt te meer tot vreugde daar deze restauratie hoog noodig was wegens

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 107