14 C. de Beus, twee woningen aan de Lievenheersteeg met een oppervlakte van 49 M2. voor den prijs van f 100. Buiten het grondbedrijf werd verkocht aan: jhr mr C. C. de Jonge, een perceel grond aan de Vischpoorthaven, groot 1470 M2. voor den prijs van f 5000 G. Schut, een perceel grond bij den Buitensingel, groot 1350 M2. voor den prijs van f 4.50 per M2; de bouwvereeniging „De Goede Woning een perceel grond aan de Pagematestraat, groot 2764 M2. voor den prijs van f 4.50 per M2; de Bouwvereeniging „Ons Thuis een perceel grond aan de Pagematestraat, groot 2764 M2. voor den prijs van f 4.50 per M2; In erfpacht werd uitgegeven aan de P. G. E. M., een stukje grond op het Werksche Veld voor het daarop bouwen van een transformator huisje tegen een jaarlijkschen canon van f 1. Verhuurd werd o.a. aan S. Jozep, de gebouwen op de Veemarkt voor den prijs van f 1140 per jaar; J. C. Muijderman, de manege aan de Nieuwstad en het omheind perceel naast de manege voor den prijs van f 920 per jaar; W. J. Hunnekink, het erve „Den Brink" voor den prijs van f 875 per jaar A. H. Boschloo, de boerderij „Het Werksche Veld" voor den prijs van f 550 per jaar. De eigendommen der gemeente werden met de daar voor op de begrooting uitgetrokken gelden naar be- hooren onderhouden. 15 Landerijen. De resultaten in den land- en tuinbouw en de vee houderij stemden niet tot tevredenheid. De door de regeering genomen maatregelen bleven geheel of ge deeltelijk van kracht, of werden uitgebreid. De winter van 1936/37 was, evenals de beide voor gaande, zacht. Er viel tot in het voorjaar overvloedig neerslag, zoodat de grond veel te nat was. De winter granen, met uitzondering van de gerst, die vrijwel normaal opgroeide, vertoonden een vrij hollen stand. Van de zomergranen had de haver een goeden stand en legerde zelfs hier en daar. Van de op te natte akkers uitgezette aardappelen kwam een deel niet op, van de andere was de stand onregelmatig. Het warme weer in Juni kwam den stand der gewassen zeer ten goede. Door den zachten winter had het grasland weinig geleden. Het natte voorjaarsweer bevorderde den gras- groei en het was dan ook jammer, dat zoovele wei landen door de hooge rivierstanden zoolang onder water kwamen te staan. Het warme weer in Juni maakte echter veel goed, zoodat de stand van de wei en graslanden goed mag worden genoemd. Het najaars weer was gunstig, waardoor de weilanden in September nog ruim van gras waren voorzien. Wat de tuinbouw betreft, heeft gebrek aan zonne schijn de ontwikkeling der kasproducten in het voor jaar belemmerd, terwijl de vollegrondsgewassen door de vele regens in Mei werden geschaad. De prijzen der producten vertoonden gedurende de eerste helft van 1937 eenige verbetering. De in 1936 aangevangen stijging van den uitvoer van tuinbouw producten heeft zich in 1937 voortgezet; zoowel het

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 9