Bijlage K. 6 vond een welkome plaats in de topografische atlas. Van Mr. Bybau te Warnsveld ontving het museum twee Javaansche statiekrissen met fraai bewerkte scheede en greep ten geschenke. Een merkstuk van koper met opschrift: fecit Zut- phania afkomstig van een Zutphensche brandspuit 1700 werd geschonken door Mr. A. van Eek te Delden. Een speerpunt, gevonden bij de restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Brummen, werd welwillend afge staan door Ds. Mudde aldaar. Enkele bouwfragmenten, afkomstig van de voormalige Grut- en Pelmolen op de Rozengracht, benevens een maat (halve schepel) met 18e en 19e eeuwsche ijkmerken van Zutphen, werden door de familie Bovendorp te Zutphen geschonken. Verder moeten nog vermeld worden een 18e eeuwsche deurknop van lood, afkomstig van perceel Oude Wand No. 24 (schenker de Heer M. Evers te Zutphen); een wieg van ijzer van Mej. Rogier te Eefdetwee tabakspijpen van den Heer Zwiers, Spittaalstraat en een Prent-Bijbel, geschonken door den Heer Kruk ziener te Zutphen. In bruikleen ontving het museum een 17e eeuwsch eb benhouten kabinetje met geschilderde paneelen (Vlaamsch werk)een zilveren komfooronderstel met Zutphensch merk en meesterteeken S. L. (Samuel Lamberts) ge dateerd R 4 1744, alsmede een kristallen kan met zilveren deksel, waarop gegraveerd het geallieerd wapen RipperdaRipperda (begin 18e eeuw). Deze voorwerpen in bruikleen afgestaan door L. Baronesse van der Borch van Verwol de—Voute te Laren (G.) Bijlage K. Bronzen vijzel door SEGEWYN HATISEREN.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 99