I Bijlage K. VERSLAG over den toestand van het MUSEUM in het ^Vijnhuis te Zutphen, over het jaar 1937. Na eenige jaren van teruggang is in het afgeloopen jaar een stijging van het aantal bezoekers te consta- teeren. In het geheel bezochten 2634 personen het museum, waaronder 1566 betalende en 1068 niet be talende bezoekers. In 1936 waren de cijfers respectievelijk 2095 (1067 en 1028), Meermalen kwamen schoolklassen, waaronder verscheiden van buiten de stad, het museum bezichtigen, terwijl ook enkele vereenigingen van elders van hare belangstelling blijk gaven door museum en tijdelijke tentoonstellingen te bezoeken. Het bestuur heeft in het afgeloopen jaar een belangrijke wijziging ondergaan. Een groot verlies trof het museum, toen de conser vatrice, Jonkvrouwe C. Engelen, tevens secretaresse- penningmeesteresse der museum-commissie wegens ver trek naar elders hare functies met 1 Juni 1937 neerlegde, na 27 jaar aan het museum verbonden te zijn geweest. Het is aan haar toewijding hoofdzakelijk te danken, dat de kleine verzameling historische voorwerpen, oorspronkelijk in twee lokalen gebrekkig ondergebracht, is uitgegroeid tot een streekmuseum, dat aan een aantal kunstvoorwerpen en vele historische overblijfselen van Zutphen en de Graafschap, overzichtelijk geëxposeerd en goed gecatalogiseerd plaats biedt. In een afscheids-bij- eenkomst in het Wijnhuis op 12 Juni 1937 heeft Mr. J. Dij ck meester namens de gemeente Zutphen en de I Q o

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 97