Bijlage I. Aan 33 leerlingen een diploma Hulp in de Huishouding. Huishoudkundige. Huisnaaister. 2 Costuumnaaister. - 21 getuigschrift patroonteekenen en knippen. (2 leerlingen geen getuigschriftdoor 7 leerlingen werd niet aan het examen deelgenomen). In 1937 werd de school bezocht door totaal 874 leerlingen, te weten Dagcursusseri Vertrokken met getuigschrift, diploma of acte 127 leerl. zonder tj tusschentijds 32 Gebleven .109 Nieuw ingeschreven 19] Totaal Jaarcursussen 1 Jan.—1 Sept. 1 Sept.31 Dec. Totaal Avondcursussen 1 Jan.—1 April 1 Oct.-31 Dec. 467 leerl. 121 leerl. 80 668 leerl. 94 leerl. 112 Totaal 874 leerl. Onder leiding der Leeraressen werden door ver schillende klassen de volgende tentoonstellingen en fabrieken bezocht en excursies gemaakt De Sint Walburgkerk en Librije te Zutphen. Een tentoonstelling van oud zilverwerk van de fa. Fürstner te Zutphen. Bijlage I. 9 Een tentoonstelling van oude kanten, leerwerk enz., gehouden door de Vereen, van Huisvrouwen te Zutphen. Een tentoonstelling van modern weefwerk van den Heer Esschauzier, te Zutphen gehouden. Een modeshow van de fa. Mansfeld, te Zutphen. De tentoonstelling „de Menschte Arnhem. De jubileum tentoonstelling van de Kol. Landbouw school te Deventer. De zuivelfabriek te Eefde. De kippenfokkerij te Warnsveld. De kaasmakerij van de Lochemsche Stoomzuivel- fabriek te Lochem. De wasscherij van de fa. ten Hoop en te Lochem. De katoenspinnerijen en weverijen van de fa. Span jaard te Borne. Een filmvoorstelling over de K.L.M. en theecultuur. Met een deel der diploma-leerlingen werd een schoolreisje gemaakt naar Amsterdam, Volendam en Marken. Het aantal bibliotheekboeken bedraagt thans 532. De commissie inzake Huishoudelijke Voorlichting verzocht opnieuw een lokaliteit beschikbaar te stellen voor kooklessen, voor vrouwen van werkloozen en voor hen, wier inkomen daaraan gelijk staat. Voor de kooklessen, die door Mej. M. v. d. Berg uit Arnhem gegeven werden, bestond groote belang stelling. Er werd 3 maal een cursus van 5 lessen gegeven, waarvoor 54 deelneemsters waren.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 86