Bijlage E. 16 De Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs hield ook in 1937 geregeld haar vergaderingen. In spoedeischende gevallen werd door het dagelijksch bestuur beslist. Op verzoek van B. en W. bracht zij wederom advies uit. De samenstelling der Commissie is als volgt Voor de Categorie ouders van kinderen die de lagere school bezoeken G. Fuhri Snethlage aftr. 1941 L. van Veen1938 Voor de Categorie ouders van kinderen bij het bij zonder onderwijs L. van der Beukei aftr. 1942 D. J. Jasper Focks 1939 Voor de Categorie onderwijzers bij het openbaar onderwijs D. A. van Arragon aftr. 1939 W. O. Eskes Jr1940 Voor de Categorie onderwijzers bij het bijzonder onderwijs J. de Zeeuw aftr. 1938 A. A. M. Thiel 1942 Voor de Categorie overige meerderjarigen H. W. Nijhof aftr. 1941 P. Fluitsma 1940 Het dagelijksch bestuur is als volgt samengesteld Voorzitter: D. A. VAN ARRAGON. SecretarisH. W. NIJHOF. Bijlage F. VERSLAG omtrent den toestand der GESUB SIDIEERDE BEWAARSCHOLEN in de ge meente Zutphen over 1937, opgemaakt ingevolge artikel 28 der voorwaarden. Bestuur. In November bedankte Mevr. BruinsmaThomee wegens vertrek voor hare functie. Mevr. S c h i 11 emans Tigler Wybrandy deelde op de laatste vergadering mede, dat zij op 1 Januari 1938 geen herbenoeming wenschte. Voor de 2 op 1 Jan. bestaande vacatures is aan Uw college eene aanbeveling aangeboden. Personeel. School Leeuwerikstraat. Aan deze school zijn naast het hoofd verbonden 3 onderwijzeressen en 1 helpster. School Paardenwal. Mejuffrouw A. C. Bleek er hoofd van deze school diende wegens a.s. huwelijk haar ontslag in per 1 Sept. Aan Mej. van Zeben, oudste onderwijzeres, werd het waarnemend hoofdschap opgedragen. Sollicitanten voor deze vacature zijn op geroepen en in de Raadsvergadering van 10 Jan. j.l. is als hoofd van deze school benoemd: Mej. J. C. van Waad en oy en Kernekamp te Haarlem. Behalve het hoofd zijn aan deze school verbonden 6 onder wijzeressen benevens 1 helpster. Van deze onderwijze ressen zijn 2 in tijdelijken dienst. Eene van deze, Mej. J. Warmolds diende wegens benoeming tot hoofd van eene school te Meppel tegen 1 Januari haar ontslag in.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 78