Bijlage D. 26 op 6 en 7 Juli, terwijl op laatstgenoemden datum tevens de uitslag bekend gemaakt werd. Er slaagden 9 mannl. leerl., terwijl 1 mannl. leerl. werd afgewezen. De namen der geslaagden zijn E. Bril J. Lijftogt Th. v. Eysden H. Olink A. Hazelaar A. Scholten Fr. Kastermans G. Velders. A. Killesteyn Van de geslaagden ging 1 mannl. leerling naar de H.H.S., 1 naar de Kol. Landbouw school, 6 werden werkzaam gesteld op kan toor, 1 zocht nog een betrekking. De afgewezen candidaat kwam als volon tair op een landbouwbedrijf. Het aantal leerlingen bedroeg op 31 December 1937: 9 mannl. en 2 vr. leerlingen. Hiervan woonden 7 leerlingen in Zutphen en 4 in een andere gemeente. Van gemeentewege werden aan 3 leer lingen leermiddelen verstrekt. Gebouw en Meubilair. Het gebouw „Oude Wand" werd ont ruimd en de school ondergebracht in het Lagere Schoolgebouw aan de Tadamasingel. Bijlage D. 27 V. Gemeentelijke Handelsavondschool „Mercurius". Personeel. Het personeel aan de school verbonden was op 31 December 1937 als volgt samen gesteld De tijdelijke benoemingen van D. A.van Arragon en J. Hoevers werden wederom met een jaar verlengd. Tengevolge van ziekte konden 21 uren, tengevolge van familieomstandigheden 6 uren niet gegeven worden. Hiervan werden 12 uren vervangen. 4 uren werden 2 klassen gecombineerd, terwijl 11 uren onvervuld bleven. De verdeeling over de daarbij betrokken leerkrachten was als volgt M. N. H. Leijs 2 A. Broekhuizen 3 Aantal LEERAREN. LEERVAKKEN. uren per week. G. W. 't Hart, Dir. Handelswetenschappen 15 A. Barto Stenogr. en Machineschrijven 7 A. Broekhuizen Engelsch en Aardrijkskunde 5 K. Koiter, waarn. dir. Engelsche taal en correspondentie 7 J. Kroese Duitsch en Ned. correspondentie 5 M. N. H Leijs Handelswetenschappen 5 J. C. Lindeman Duitsche taal en correspondentie 7 S. Dijkman Handelswetenschappen 6 D. A. v. Arragon (tijd.) Ned. taal en schrijven 5 J. Hoevers (tijd.) Ned. taal en correspondentie 5 Totaal 67 afwezig waargenomen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 65