22 hoofd v. e. bedrijf, 10 ambtenaren, 25 land bouwers of arbeiders en 26 zonder beroep of gepens. Het getal leerlingen van den typografen- cursus werd uitgebreid met 15 leerlingen uit Deventer. Het getal kwam derhalve op 60. Daardoor was een aanstelling noodig van een leeraar in het teekenen, waarvoor tijde lijk werd benoemd de heer W. Mulder uit Arnhem, bezitter van de akte N IXa. De Directeur kon in de laatste weken van het jaar wegens ziekte geen dienst doen. Zijn lessen werden door de aanwezige leeraren waargenomen. De Heer F. Hart suiker werd aangewezen om den directeur bij ontstentenis te vervangen. Bijlage D. 23 IV. Gemeentelijke Handelsschool. Personeel» Het personeel aan de school verbonden was op 31 December 1937 als volgt samen gesteld Bij raadsbesluit van 10 Mei 1937 werd besloten de Handelsschool op te heffen, met dien verstande, dat op 1 September 1937 alleen de 4e klasse gevormd zal worden, zoodat op 1 September 1938 de algeheele opheffing haar beslag krijgt. Eervol ontslag met ingang van 1 Sep tember 1937 werd verleend aan de Heeren Kroese, J. L. Lindeman, M. N. H. Leijs, W. A. Montfoort enj. Klaver. Niet herbenoemd werden Mevr. M. Rubé—Lysen, Mej. W. C. Mulder en dr Goedhart. LEERAREN. LEERVAKKEN. Aantal uren p.w. G. W. 't Hart, Dir. Handelsrekenen, Boekhouden, Recht, Org. en Techn. wisk. 9 A. Barto Steno en Machineschrijven 2 A. Broekhuizen Aardrijkskunde 2 A. Janssen Geschiedenis 2 J. L. Lindeman Duitsche taal en correspondentie 4 Mej. J. M. Vrugtman Ned. taal en correspondentie 3 Mej. J. E. v. d. Worp Eng. taal en correspondentie 4 mr R. P. J. Derksema (tijd.) Staatswetenschappen 2 H. J. Rubé Lichamelijke oefening 1 ir H. Kalshoven (tijd.) Scheikunde en warenkennis 2 J. W. v. d. Bogaardt (tijd.) Fransche taal en correspondentie 4 Vacature Natuurkunde 1 Totaal 36

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 63