u<9 Bijlage D. 18 De lessen Stenografie en Machineschrijven vervielen. Eveneens de lessen in het hand werken voor meisjes. Voor de lichamelijke oefeningen geldt het zelfde als in het verslag van mijn voorganger over 1936. Het contact met de ouders wordt onder houden door een blaadje „Berichten en mededeelingen". De heer Me ij er Drees sprak op 13 April 1937 over „Het wonder van de taal Er was een sportdag op 13 Juli. Op 30 November 's avonds hadden de ouders gelegenheid alle docenten in het ge bouw van de school te spreken. Gebouw, In de zomervacantie werd het gebouw Meubilair, voorzien van electrisch licht, terwijl het in Bibliotheek en September een telefoonaansluiting kreeg Leermiddelen, lang verbeide verbeteringen, waarvoor wij het Gemeentebestuur zeer dankbaar zijn. De leermiddelen en bibliotheek werden op de gebruikelijke manier onderhouden, verbeterd en aangevuld. Bijlage D. 19 III. Nijverheidsavondschool. Personeel. Het personeel was op 1 Januari als volgt samengesteld i2/3 Op 1 Januari 1937 telde de school 175 leerlingen, verdeeld als volgt le klasse 38; 2e klasse 22; 3e klasse 14; 4e klasse 375e klasse 24 en de cursussen 40, totaal dus 175 leerlingen. Tusschentijds vertrokken om verschillende redenen 10 leerlingen, zoodat op het einde van den cursus de verdeeling was als volgt NAMEN. Vakken van onderw. Bevoegdheid. Lessen per week. J. Kruys Voorberge, Dir.-Leeraar Lijn- en vakteekenen M2, Handt. L.O. 3 J. Mekkink Hand- en vakteekenen Ma 8Vj E. v. Aartsen Handteekenen M.O. N, Na 5 W. Broere Ned. Taal Hoofdakte 1 W. O. Eskes Ned. Taal, Lezen Hoofdakte, Fr. L.O. Eng. L.O. 6 dr A. C. de Koek Natuur- en Werktuigk. dr Wis- en Na tuurkunde 5 J. Strubbe Wiskunde, Ned. Taal Hoofdakte, Wisk. L.O. B/s F. Hartsuiker Lijn- en vakteekenen Nb, Md 5 G. Rubingh Nj. 2Va T. Koopmans Mf, Nh 2 Vz H. Leferink Nb, NIII 77e C. Versteeg Nk, N5 47e M. L. de Grip Hout-en marmerschild. Ne 27a A. J. te Linde Boekhouden K Xil D. W. Jansen Ven- Wiskunde, rekenen Hoofdakte Wis neboer kunde L.O. 27z P. J. Aalders Vaktheorie typogr. 2 M. P. D. Avis 2 G. J. Geels 2 H. J. Schuppers Nm 2 W. Mulder Handteekenen N, IXa 1 A. Dekker Concierge

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 61