l^o Bijlage T. 22 34 maal werd een monster chocolademelk onderzocht 3 monsters voldeden niet aan de gestelde eischen, ten gevolge waarvan 2 maal een waarschuwing werd ver zonden en 1 maal proces-verbaal werd opgemaakt. Van de 26 onderzochte monsters yoghurt moesten 4 worden afgekeurd, waarvoor waarschuwingen werden verzonden. Op de 15 monsters diverse melkproducten behoefde geen aanmerking te worden gemaakt. Specerijen, zout. (192 monsters). Van de verschillende onderzochte monsters specerijen was slechts één monster kruidnagelen ondeugdelijk wegens een te laag gehalte aan kruidnagelolie en 1 monster mosterd wegens te hoog vochtgehalte. 66 monsters, v.n. zwarte peper, werden ondeugdelijk bevonden wegens aanmerkelijke schimmelwoekering en/of mufheid. Door de keurmeesters werden ter plaatse afgekeurd 118 partijen, in totaal 146.5 kg. Spijsoliën cn spijsvettcn. (199 monsters). Van 107 monsters margarine bevatten 4 te weinig boter en hadden 8 een te hoog vochtgehalte. Eén monster boter bevatte niet minder dan 32 water. Van de 25 onderzochte monsters plaatsmeerolie bij de bakkers genomen, bestonden er 9 uit paraffine-olie. Door de keurmeesters werden ter plaatse vernietigd 3 partijen, in totaal 3.1 kg, van tot deze groep be- hoorende waren. Bijlage T. 23 Suikers, stropen en honing. (127 monsters). 4 monsters keukenstroop hadden een te laag suiker gehalte 1 monster ontbijtsiroop bleek een mengsel te zijn van aardappelstroop met 6 suiker. 2 monsters vanille suiker bevatten te weinig vanilline. Naar aanleiding van het laboratoriumonderzoek wer den 12 monsters van tot deze rubriek behoorende waren afgekeurd, terwijl door de keurmeesters werd afgekeurd 1 partijtje van 2.3 kg. Visch cn vischwaren. (19 monsters). De visch, welke ten verkoop was in de winkels, op de markten en op straat, werd regelmatig gecontroleerd. Van de 19 onderzochte monsters bleken er 6 on deugdelijk te zijn 5 partijen werden in beslag genomen en 1 maal proces-verbaal opgemaakt. De keurmeesters keurden ter plaatse af 76 partijen visch, in totaal 477.9 kg. Vleeschwaren cn -extracten. (628 monsters). De onderzochte monsters worst voldeden in het algemeen zeer slecht aan de gestelde eischenop bijna 50 °/0 van de 135 genomen monsters boterhamworst moest aanmerking worden gemaakt wegens de aan wezigheid van te veel bij de bereiding toegevoegd water en/of wegens een te hoog meelgehalte. Eenige malen werd de aanwezigheid van melkpoeder gecon stateerd. Van de 120 monsters leverworst hadden 74 monsters, dus ruim 60 een te hoog meelgehalte. In totaal werden van de 418 onderzochte monsters worst er 200 afgekeurd 23 maal werd proces-verbaal

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 233