Bijlage T. 16 moest worden gegeven en 6 partijen in beslag werden genomen. Limonade-gazeuse. (232 monsters). Enkele firma's bleken saccharine inplaats van suiker te verwerken 18 partijen werden in beslag genomen en 2 maal werd proces-verbaal opgemaakt. 15 monsters bevatten te weinig suiker; naar aanleiding van deze bevindingen werden 9 waarschuwingen verzonden en 6 partijen aan den handel onttrokken. Spuitwater. (99 monsters). 18 monsters bevatten lood, veroorzaakt doordat in de installaties looden buizen of andere onderdeelen aanwezig warenna vervanging van deze deelen door koperen of vertinde, werd de gewenschte verbetering verkregen. Vruchtensappen. (67 monsters). Slechts éénmaal werd een partijtje aangetroffen, dat sterk verdund was met water; de overige monsters voldeden alle aan de ge stelde eischen. De overige monsters van onder deze groep vallende waren voldeden wat de samenstelling betreft, aan de gestelde eischen, zoodat hierop geen aanmerking be hoefde te worden gemaakt. Een viertal partijen vruchten op sap, appelstroop en limonadesiroop was niet op de voorgeschreven wijze aangeduid, terwijl meerdere partijen chocoladepasta wegens schimmelwoekering moesten worden vernietigd. De keurmeesters keurden ter plaatse af 16 partijen, bestaande uit 28 potjes huishoudjam, 3 flesschen limo nadesiroop, 288 potjes chocoladepasta en 12 fleschjes limonade-gazeuse. Kaas (25 monsters). Het vetgehalte in de droge stof van de onderzochte Bijlage T. 17 monsters kaas kwam in alle gevallen overeen met de aanduidingen op de kaas. Door de keurmeesters moest 52 maal aanmerking gemaakt worden, omdat de kazen niet of niet voldoende waren voorzien van de aanduiding, waaruit het vet gehalte blijkt. Koffie, thee en surrogaten (43 monsters). Koffie met een te hoog vochtgehalte werd nog een enkele maal aangetroffen de overige monsters koffie, cichorei, peekoffie en koffiestroop voldeden alle geheel aan de gestelde eischen. De onderzochte koffie-extracten bevatten in het algemeen weinig koffieboonenextract en waren steeds ruim gemengd met extracten van gebrande suiker, zet- meelstroop en/of cichorei. De aanduidingen van deze extracten waren meestal zóódanig, dat er aan de hand van de wettelijke voor schriften geen aanmerking op te maken was, hoewel de duidelijkheid omtrent de samenstelling veel te wen- schen overliet. De keurmeesters keurden ter plaatse 4 partijen, in totaal 9.5 kg, af. Meel en grutterswaren (89 monsters), Na laboratorium onderzoek werden wegens schimmel en/of mijt afgekeurd 2 partijen tarwebloem, 8 partijen kindermeel, 1 partijtje havermout, 5 partijen pudding poeder en 4 partijen diverse meelsoorten. 2 partijen griesmeel bleken kunstmatig gekleurd rijst- gries te zijntegen één der verkoopers werd proces verbaal opgemaakt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 230