Bijlage T. 14 1. aantal onderzochte monsters 539 217 2. aantal afgekeurde monsters 197 121 waarvan wegens a. positieve Storchsche reactie 9 1 b. te hoog kiemgetal 101 46 c. aanwezigheid van colibacteriën 87 47 d. te weinig melkvet 27 e. andere redenen Deze resultaten moeten verre van bevredigend worden genoemd door het geven van voorlichting zal getracht worden verbetering te verkrijgen. Naar aanleiding van deze bevindingen werden 163 waarschuwingen verzonden, terwijl 18 maal tot het opmaken van een proces-verbaal werd overgegaan. Een ijsbereider bracht ondanks herhaalde waarschu wing geen verbetering in den onhygiënischen toestand van zijn bereidplaats eerst nadat proces-verbaal was opgemaakt, werd de noodige verbetering aangebracht. Door de keurmeesters werden ter plaatse 2 partijtjes, in totaal 10 liter consumptieijs afgekeurd. Gebak, koek en suikerwerk. (161 monsters), 6 partijen koek werden afgekeurd wegens de aan wezigheid van saccharine, terwijl 6 maal verboden moest worden de platen, waarop koek gebakken werd, met minerale olie in te vetten. 10 monsters honigkoek bleken met te weinig honig bereid te zijn. Nog 11 maal werden botercake en bo terkoekjes bemonsterd, welke niet uitsluitend met boter bereid waren. In deze gevallen werd met het geven van eene waarschuwing volstaan. Ter plaatse werden afgekeurd 86 partijen, in totaal 189.7 kg tot deze groep behoorende waren. Bijlage T. 15 Groenten, vruchten en zaden. (21 monsters). De onderzochte blikgroenten voldeden alle aan de gestelde eischen. Door de keurmeesters werden ter plaatsen afgekeurd 109 partijen, in totaal 483.4 kg. Waren, vallende onder het Jam- en Limonadebesluit. (788 monsters). Jam (15 monsters). Eén monster jam bevatte te weinig suiker; de overige onderzochte monsters voldeden aan de gestelde eischen. Huishoudjam (149 monsters). Van de onderzochte mon sters huishoudjam werden er 18 afgekeurd n.l. 15 wegens een te hoog watergehalte, 2 wegens gisting en 1 wegens onjuiste aanduiding op de verpakking. Puddingsaus (29 monsters). 3 monsters hadden een te laag suikergehalte, terwijl 1 monster bovendien te veel conserveermiddelen bevatte. Limonadesiropen (147 monsters). Het suikergehalte, dat 55 moet bedragen, was van 33 monsters veel te laag; 14 partijen werden in beslag genomen, terwijl 17 schriftelijke waarschuwingen werden gegeven en 3 maal proces-verbaal werd opgemaakt. Bovendien werden verscheidene partijen aan de be- reiders teruggezonden ter verhooging van het suiker gehalte. Enkele monsters bleken aanmerkelijke hoeveelheden zetmeelstroop te bevatten. Limonettesiroop (23 monsters). Ook van de onder zochte monsters limonettesiroop hadden vele een te laag suikergehalte, zoodat 4 maal eene waarschuwing Consumptieijs. Roomijs.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 229