Bijlage T. 10 monsters afgekeurd; naar aanleiding van deze afkeu ringen werden 10 schriftelijke waarschuwingen gegeven en 9 partijen aan den handel onttrokken. (37 fl. To- kayer, 26 fl. Samos, 51 fl. Spaansche wijn, 130.5 liter Bergerac). Palestinawijnen werden geïmporteerd onder bena mingen, die een andere herkomst deden vermoeden, (Medoc, Sauternes e.d.)na gegeven waarschuwingen werden deze wijnen van de juiste aanduiding voorzien. De commissie van deskundigen heeft in 1937 13 maal wijnen aan dezen dienst beoordeeld. Hierbij werden 819 monsters, afkomstig van de verschillende keurings diensten, op de proeftafel geplaatst. Deze wijnproeve rijen, welke door de daartoe aangewezen deskundigen worden verricht, hebben groote verbetering in de kwaliteit der in Nederland verkochte wijnen gebracht. Een woord van dank voor het vele geheel belange loos verrichte werk door deze deskundigen is zeer zeker op zijn plaats. Tegen de aanduiding cognac-wijn, inmaakbrandewijn, vino-brandy enz. voor ontkleurde en ontzuurde wijn met ongeveer 15 alcohol en een weinig essence werd bezwaar gemaakt. De 24 onderzochte monsters jenever bevatten geen methylalcoholhet alcoholgehalte liep van 29 tot 37 uiteen. Verschillende soorten en fabrikaten vruchtenwijn werden onderzocht met als resultaat, dat 1 partij niet aan de gestelde eischen voldeed. Op de in dit gebied in den handel gebrachte soorten bier behoefde geen aanmerking te worden gemaakt 117 monsters van verschillende brouwerijen afkomstig, werden onderzocht. Bijlage T. 11 Door de keurmeesters werden ter plaatse 11 partijen, in totaal 25 flesschen en 0.3 liter, tot deze groep be- hoorende waren afgekeurd. Azijn. (232 monsters). De z.g. losse azijn bleek dikwijls niet sterk genoeg te zijn in tegenstelling met de flesschenazijn, die, op een enkele uitzondering na, aan de gestelde eischen voldeed. In totaal werden 30 monsters afge keurd; 19 partijen werden aan den handel onttrokken, terwijl in 11 gevallen met eene waarschuwing werd volstaan. 8 partijen azijn, waarin aanmerkelijke hoeveelheden aaltjes voorkwamen, werden vernietigd. Van de onderzochte monsters azijnessence werd 1 monster wegens een te laag azijnzuurgehalte afgekeurd en de nog aanwezige voorraad aan den handel ont trokken, terwijl aanmerking werd gemaakt op de on juiste aanduiding „voor bereiding van wijnazijn Ter plaatste werden door de keurmeesters afgekeurd 4 partijen azijn, in totaal 20 liter en 3 flesschen. Brood en Beschuit. (818 monsters). De keurmeesters bezochten 4365 broodbakkerijen en wogen aldaar 43024 brooden. Zij brachten 818 brooden ter onderzoek in het laboratorium mede, waarbij on derstaande resultaten werden verkregen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 227