Bijlage T. 6 Het personeel bestond uit 1 directeur, 1 le scheikundige plaatsvervangend directeur, 1 2e schei kundige, 2 analysten le klasse, 1 analyst, 1 hoofdkeur meester, 1 keurmeester le klasse, 4 keurmeesters, 1 boekhouder, 1 klerk, 1 klerk voor de administratie der retributie, 1 amanuensis en 1 knecht. Bovendien heeft de dienst gedurende 26 weken in het jaar de beschikking over een veearts. Het aantal verzuimdagen wegens ziekte enz. bedroeg in totaal 61. Er waren 12 volontairs werkzaam, waarvan 2 ge durende het geheele jaar, 1 gedurende 8 maanden en de overigen gedurende korteren tijd. Het gebouw verkeert in goeden staat van onderhoud. De opslagplaats voor in beslag genomen waren werd verbouwd tot bibliotheek, terwijl in den tuin een garage gebouwd werd, die tevens dient als opslagplaats van in beslag genomen goederen en licht ontbrandbare chemicaliën. De voormalige bibliotheek werd bij de administratie gevoegd. De inventaris werd uitgebreid met een electrische koelkast en werd overigens voor zoover noodig aangevuld. Als transportmiddelen doen dienst 2 huurauto's, 1 motorfiets en 6 rijwielen, waarvan er 3 in verschillende plaatsen zijn gestationneerd. Het gebruik van huur auto's heeft in alle opzichten voldaan. De inspecties vonden ook plaats op Zaterdagmiddagen en -avonden en op Zondagen; de eerste v. n. voor zoover betreft de markten en de melk- en broodver- koopers; de tweede speciaal met het oog op den ver koop van consumptieijs. Klachten van verbruikers kwamen 104 maal binnen Bijlage T. 7 en gaven in meerdere gevallen aanleiding tot ingrijpen van den dienst. Ten behoeve van gemeentebedrijven, crisisinstellingen, gestichten en particulieren werden 594 monsters on derzocht. Toegevoegd aan dit verslag is een tabel (A), aan gevende het aantal monsters van iedere waar of artikel, genomen in elke kringgemeente en op het laboratorium onderzocht, alsmede het totaal dezer monsters en het totaal aantal monsters van iedere waar of artikel, dat werd afgekeurd naar aanleiding van het onderzoek in het laboratorium. Voorts is in deze tabel opgenomen het totaal aantal monsters van iedere waar of artikel, waarbij de aan duiding of de vermelding der hoeveelheid niet voldeed aan de krachtens de Warenwet gestelde eischen. het totaal aantal gegeven waarschuwingen en het totaal aantal opgemaakte processen-verbaal met betrekking tot de in het laboratorium van iedere waar of artikel onderzochte of op aanduiding of hoeveelheidsvermel- ding beoordeelde monsters en tenslotte het totaal aan tal afgekeurde partijen van iedere waar of artikel, dat naar aanleiding van het onderzoek in het laboratorium of ter plaatse werd afgekeurd. Opgenomen is verder een afzonderlijke staat (B), vermeldende het aantal bij melkverkoopers in iedere ge meente genomen monsters melk, die in het laboratorium zijn onderzocht, benevens het aantal, dat daarvan werd af gekeurd, met vermelding van de reden van afkeuring. Ook bevindt zich bij dit verslag een tabel, aange vende het aantal opgemaakte processen-verbaal, de daaraan gegeven gevolgen, den aard der overtreding en de gemeente, waar ze werden begaan.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 225