38 voorloopig wordt zij nog als particuliere stortplaats gebruikt. Het huisvuil en de putmodder uit de Hoven werden op de stortplaats achter de Schoolstraat gestort. Rattenbestrijding. De rattenbestrijding wordt regelmatig voort gezet. Ook dit jaar werd vele malen daar waar ratten gezien of te verwachten waren serum geplaatst. In het badseizoen is geen serum gezet, doch werd gebruik ge maakt van „Krepawaarmede ook goede resultaten bereikt werden. Aan het eind van het jaar werden zeer weinig klachten over ratten vernomen. HOOFDSTUK VIII. VOLKSHUISVESTING. Bouw- en Woningtoezicht. Gedurende het verslagjaar werden 167 aanvragen be handeld, voor het bouwen en verbouwen van perceelen, het maken van rioolaansluitingen of het uitvoeren van werken aan den openbaren weg, terwijl 165 vergunningen werden verleend waaronder 26 24 voor geheel nieuwbouw 75 75 voor het veranderen, uitbreiden of vernieuwen van gebouwen; 6 6 voor aansluiting op het gemeen teriool voor afvoer van menage- water; 39 26 26 voor aansluiting op het gemeente riool voor een overstortleiding van beerputten; 12 12 voor het bouwen van schuren e.d.; 4 4 voor het plaatsen van erfafschei- dingen; 18 18 voor het aanbrengen van zonne schermen, uithangborden, licht bakken en automaten. De hieronder genoemde verzoeken om bouwvergun ning zijn om de daarbij genoemde redenen afgewezen: het maken van een veestal achter een perceel aan de Lunettestraat, omdat na de bebouwing geen voldoende open ruimte achter de woning zou overblijven; het bouwen van drie woningen aan de Baankstraat (strijdig met de welstandsbepaling). Verder zijn niet ingewilligd verzoeken om ontheffing van de bepalingen der bouwverordening, ten aanzien van de breedte van een trap in een woning aan de Nieuwstad en ten aanzien van het aanbrengen van een luchtkoker in een privaat in een perceel aan het Oude Wand. 20 onbewoonbaarverklaringen werden afgegeven voltooid zijn 59 woningen. Einde 1937 waren nog 57 nieuwe woningen in aan bouw, terwijl met 31 woningen, waarvoor vergunning werd verleend, nog geen aanvang was gemaakt. Door verbouwing zijn 7 woningen ontstaan en zijn er 5 vervallen, terwijl 4 woningen werden afgebroken, waaronder 2 onbewoonbaar verklaarde. Er werden 19 hinderwetaanvragen behandeld, waarop 18 vergunningen zijn verleend. Aanvragen. Vergunningen. Aanvragen. Vergunningen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 21