36 In de jaren 1933 tot en met 1936 werd resp. in totaal aangevoerd: 19209 M3., 20057 M3., 18045 M3. en 17800 M3. De vrij sterke achteruitgang in den aan voer van huisvuil moet gezocht worden in de gestegen waarde van sommige afvalstoffen als metalen, papier en lompen. Privaattonnen. Het aantal geplaatste tonnen bedroeg aan het einde van het verslagjaar 2057. Hiervan werden 1591 tonnen éénmaal, 457 tonnen tweemaal en 9 tonnen driemaal per week gewisseld, zoodat per week 2532 en per jaar 131664 wisselingen plaats vonden. Ledigen van beerputten. Gedurende het verslagjaar werden 165 beerputten geledigd. De baten uit dezen dienst voortvloeiende hebben bedragen f 1547.25. Openbare privaten en urinoirs. Dagelijks, ook op Zon- en feestdagen, werden 12 openbare urinoirs en 3 privaten schoongemaakt. De werkman met dit werk belast houdt tevens het wacht huisje van de Z.E.G.O. aan den Deventerweg schoon en de keurlokaaltjes op de veemarkt. Dienst op de mestplaats. De vraag naar compost en beer was in het voorjaar gering, vermoedelijk als gevolg van den hoogen water stand. Vooral binnen de gemeente werd zeer weinig afgenomen. In den nazomer en het najaar werd echter de afname van beide veel grooter. Vooral compost voor ontgin- 37 ning werd veel gevraagd. De hoeveelheid verkochte dunne beer was aanmerkelijk grooter dan het vorige jaar. Volgens mededeelingen van verschillende landbouwers zijn de resultaten van deze bemesting voor enkele ge wassen buitengewoon goed geweest. Door landerijen werd op het terrein c.a. 130 M3. compost gemaakt, waarvoor de benoodigde beer gratis werd afgestaan. De totale ontvangsten der meststoffen hebben f 3801.50 bedragen. In de gaskist werden 111 honden en 181 katten afgemaakt. Verplaatsing mestplaats. In verband met het langdurig storten van huisvuil op het terrein aan den Emmerikschenweg, is de aanleg van den weg naar den „Zwartinkhorst" weinig ge vorderd. Door het verteren van het vuil waarmee de weg is opgestort, vinden steeds verzakkingen plaats, welke af en toe weer worden bijgewerkt. Van het aangevoerde en opgezamelde puin wordt een rijbaan over dien weg in stand gehouden. Stortplaatsen. Het huisvuil uit de stad werd dit jaar in hoofdzaak naar de tijdelijke stortplaats aan den Emmerikschenweg vervoerd. Ten gevolge van het hooge water in het begin van het jaar moest het storten daar tijdelijk worden stopgezet en werd gedurende dien tijd gestort op den in aanleg zijnden weg naar den Zwartinkhorst. Hoewel de eerstgenoemde stortplaats nog niet vol was, werd daar na half November geen huisvuil meer gestort

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 20