Bijlage R. 2 verscheidene geestelijke stichtingen) de moeilijkheid voor, dat het kerkarchief blijkens den inventaris hiervan, in 1827 door Ds. D. van Wullen vervaardigd, stukken bevat, die in dit verband een nadere beschou wing vereischen. Hiermede is gezegd, dat het aan beveling verdient, om met het in druk uitgeven van den inventaris te wachten, tot de inhoud van het kerk archief aan een nauwkeurig onderzoek is onderworpen, een werk, dat gezien de wijze, waarop dit wordt bewaard eigenaardige moeilijkheden oplevertIn- tusschen is het mijn voornemen, om binnenkort bij Uw college een voorstel in te dienen tot het laten drukken van de inventarissen van de archieven der voormalige kloosters hier ter stede, wier eigendommen en archieven bij de secularisatie aan de stad zijn gekomen. Wat er van deze archieven bewaard is gebleven, bevindt zich onder mijn berusting, zoodat ik de zekerheid heb, dat het drukken dezer inventarissen een definitief werk beteekent. Theoretisch moge het eenigszins vreemd zijn, dat eerst een aanhangsel van den inventaris van het stadsarchief het licht ziet, practisch heeft zulk een uitgave zeker belang. Ten behoeve van een uitgave van het „Danske Sprog-og Litteraturselskab" te Kopenhagen liet ik foto's vervaardigen van de charters van 10 Augustus en 26 September 1316 en van 2 September 1326, terwijl ten behoeve van Prof. O. Oppermann te Utrecht het charter van 8 Maart 1206 werd gefotografeerd. Het oudste stadszegel werd gereproduceerd in het, door Mejuffrouw Mr. E. C. M. Prins en mij-zelf in de October- en Novembernummers van het tijdschrift „de Delver'' gepubliceerde artikeltje over zegels. Het archief ontving van Mevrouw J. A. Th. van Bijlage R. 3 Woudenberg HamstraTeek, laatste secretaresse van de in 1936 opgeheven Naai- en Breischool, het archiefje dezer instelling ten geschenke. Mejuffrouw S. Revelman schonk een aantal 18de en 19de eeuwsche eigendomsbewijzen van huizen in Zutphen en 17de19de eeuwsche leenbrieven van den z.g. Bernerskamp, gelegen buiten de voormalige Nieuw- stadspoort. Het aantal aanwinsten van de bibliotheek bedroeg afgezien van de afleveringen van loopende tijd schriften en van de geregeld binnenkomende verslagen 7 boekwerken. Het aantal bezoekers bedroeg dit jaar 169. Geregeld werden hier ten behoeve van bezoekers stukken ge deponeerd, v.n.l. uit het Rijksarchief in Middelburg en het Staatsarchief te Brussel. Meermalen werden archief stukken uitgeleend naar het Rijksarchief in Utrecht. W. E. SMELT. April 1938.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 202