Bijlage R. VERSLAG over het GEMEENTE-ARCHIEF te Zutphen in 1937, Ingevolge artikel 13 mijner instructie zend ik hierbij aan Uw College het verslag over het Gemeente-archief in 1937. De toestand van de archiefbewaarplaats en die van de reddings- en brandbluschmiddelen bleef onveranderd. In den aanvang van het jaar werd in mijn vertrekken electrische verlichting aangebracht. De verbetering, die dit beteekent, is zonder meer duidelijk. Tot mijn vreugde is blijkens de in de Raadszitting van 13 December 1937 (bijlage no. 124) door enkele leden gemaakte opmerkingen en het antwoord van Uw college daarop de gedachte in wijderen kring nog levend, dat het archief onvoldoende gehuisvest is. Ik moge in aansluiting hierbij kortheidshalve en onder verwijzing naar de verslagen der vorige jaren volstaan met den wensch uit te spreken, dat deze gedachte binnen af- zienbaren tijd in de daad worde omgezet De materieele toestand van het archief is goed. Er werd voortgegaan met het inbinden en, waar dit noodig bleek, herstel der oude stadsrekeningen. De inventarisatie-arbeid vorderde in het afgeloopen jaar zóó ver, dat nu de inventaris van het eigenlijke stadsarchief tot 1816 op de nummering na vrijwel vol tooid is. Echter doet zich ten aanzien van de archieven van de voormalige geestelijke stichtingen hier ter stede, waarvan men althans een gedeelte bij het stadsarchief dient te beschrijven (de stad immers kreeg bij de secularisatie de beschikking over de eigendommen van

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 201