Bijlage Q. 12 Bijlage Q. 13 Burgemeester en Wethouders stelden in handen van den Brandraad om advies de volgende verzoekschriften ingevolge bouwverordening, hinderwet, politieverorde ning en bioscoopwet Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. Schouwburg. Bioscoop Luxor. Bioscoop Odeon. Oude en Nieuwe Gasthuis. De brandleidingen bleken in orde te zijn. 1 Alsvoren. Alsvoren» I Alsvoren. Garage Ronk, Pelikaanstr. 6 Voldoet lang niet aan de eischen. St. Walburgskerk en toren. Benzine-installatie J. Zwier, Berkelsingel 40. Kantoor en opslagplaats van bouwmaterialen, J. Wes- selink Coenensparkweg. St. Josephgebouw, Halterstraat 14. Perceel Markt 85. De stijgbuis in den toren bleek in orde te zijn. Bij brief d.d. 16 Oct. 1937 is het col lege van Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk andermaal de aandacht gevestigd op het groote brandgevaar wegens de aanwezigheid van zeer veel vogelresten en ander vuil, zoowel onder de kerkdaken boven de gewelven als op den toren. Bij herhaling geconstateerd; dat ben zine werd afgeleverd aan auto's met niet afgezetten motor. De Bataafsche Import Mij. te Den Haag voor de laatste maal bij waar schuwing gewezen op de overtre ding der gegeven voorschriften. De rookgeleiding op aandringen ver beterd. Gebleken, dat tijdens een voorstelling het gebouw aan verscheidene uit het oogpunt van brandgevaar te stellen elementaire voorwaarden niet voldeed. De vereischte verbeteringen aange bracht. De rookgeleiding bleek niet te vol doen. Aangedrongen werd die be hoorlijk te herstellen. Hieraan werd voldaan. Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. Perceel Dieserstraat 80. De rookgeleiding bleek niet te vol doen. Aangedrongen werd die be hoorlijk te herstellen. Hieraan werd voldaan. Perceel Weg n. Laren 138. Alsvoren. Perceel Weg n. Laren 140. Alsvoren. Perceel Donkeresteeg 7. Alsvoren. Perceel Roode Torenstr. 5a (sigarenfabriek). Stookgelegenheden bleken zeer slecht te zijn. Bovendien geen hinderwet vergunning aanwezig. Een en ander gerapporteerd aan Burg. en Weth. Perceel Weg n. Laren 167. Rookgeleiding in schuurtje bleek niet te voldoen. Op aandringen ver beterd. Perceel Raadhuisstceg la. Rookgeleiding bleek niet te voldoen. Op aandringen verbeterd. Perceel Turfstraat 15. Alsvoren. Perceel Bakkerstraat 12a. Alsvoren. Hooibroei. Bezocht werden 137 hooiopslagplaatsen Direct brandgevaar werd niet ge constateerd. Te dicht opgestapeld hooi bij schoor- steenen en rookkanalen werd op last verwijderd. Nog enkele malen moest waarschuwend worden opgetreden, terwijl bij niet voldoen proces-ver baal volgde.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 192