Bijlage Q. 4 Burgemeester en Wethouders hebben in 1937, doch met ingang van 1 Jan. 1938 den heer D. J. W. van Gulik bevorderd tot onder-commandant en den heer W. Ann erna, opperbrandmeester, benoemd tot lid van den Brandraad. SecretarisH. N. B. van Santen, Prins Bernhard- laan 250. Bode R. H. Jansen, Markt 44. Korps. Op verzoek werd door Burgemeester en Wethouders eervol ontslag verleend aan den brandmeester Zij benoemden tot brandmeester bij die slangen wagen Gijsbert van Keulen, zulks met ingang van 1 September 1937. Deze is helaas door den dood aan het korps ontvallen. Overigens kwam in het korps brandmeesters geen mutatie voor. Het korps manschappen bleef onveranderd. Het brandweerkorps nam op 5 April 1937 officieel afscheid van zijn eervol ontslagen onder-commandant den heer J. H. A. Al b recht en op 1 November d.a.v. van zijn eervol ontslagen commandant, den heer A. W ilbrenninck. Beiden zag men noode vertrekken, doch wegens de gestelde leeftijdsgrens moesten zij den dienst verlaten. Bijlage Q. 5 Het afscheid was buitengewoon hartelijk en ging gepaard met aanbieding van eenige stoffelijke blijken van waardeering. Wegens 15-jarigen dienst werd op 1 Juni 1937 aan den opperbrandmeester F. C. van Oostende het diploma van wege de Kon. Ned. Brandweervereniging uitgereikt. De hoofdleiding van het geheele korps berustte in handen van den Commandant en den Onder-Commandant. Verder was het korps ingedeeld als volgt a. aan den hoofdpost3 brandwachts b. aan de automobielspuit met motorspuiten, de af- deeling „mechanische ladder'' en de slangenwagens naar den toestand op 31 December 1937 Naam. Ingedeeld bij Met ingang Reden. van 1937 M. H. A. Albrecbt slangenwagen 6 13 April Vertrek.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 188