Bijlage P. 42 naar Hoog-Blaricum. Hieraan wordt f 3.per week door het B.A. in de verpleegkosten bijgedragen. Eén meisje is geheel op kosten van het B.A. uit gezonden naar een Nazorg-Inrichting te Gennep. Bij Weyenberg zijn in 1937 in totaal in kost ge weest 12 personen. De toestand liet zeer veel te wen- schen over, waarin door het ter hand nemen van de leiding door het jonge echtpaar Weyenberg wel eenige verbetering is gekomen. In het vorig jaarverslag spraken wij de hoop uit, dat t.a.v. de verzorging van de oude lieden welke nog niet in het „Bornhof" kunnen worden opgenomen, of niet van voldoende „standing" zijn om in die inrichting te worden opgenomen, in 1937 tot oplossing zou komen. Die hoop is zooverre vervuld, dat in het verslagjaar tot stand is gekomen een stichting genaamd „Onderdak en Verzorging", welke stichting met het B.A. is over eengekomen, dat de patiënten die thans bij Weyen berg zijn tegen een uniforme verpleegprijs zullen worden opgenomen, waarnaast zooveel mogelijk patiënten welke in een ziekenhuis verpleegd worden, doch naar medisch oordeel wel in genoemd tehuis ter naverpleging ondergebracht kunnen worden, daar eveneens plaats kunnen vinden. Was de verwachting, dat de in gebruikneming van het nieuwe tehuis van de stichting in het verslagjaar nog zou plaats hebben, achteraf bleek zulks door ver schillende omstandigheden alsverbouwing van het tehuis enz. niet mogelijk. Op 1 Maart 1938 is echter het tehuis in gebruik genomen en zijn 7 personen van Weyenberg naar deze inrichting in de Brugstraat verhuisd. Aan kostgeld is betaald f 1173.71 voor 9 personen Bijlage P. 43 2 vrouwen, 2 mannen en 5 kinderen (hieronder zijn de personen ondergebracht bij Weyenberg niet begrepen). Voor hulp in de huishouding werd in 1 geval f 12. betaald. Met de vereeniging voor huisverzorging werd zeer prettig samengewerkt. Van alle gevallen, waarin hulp in de huishouding werd gegeven door genoemde vereeniging, werden de kosten geheel door bedoelde vereeniging zelf gedragen. Werken voor den steun. De overwegingen in het vorig verslag vermeld, t.a.v. het laten werken voor den steun bleef ook voor 1937 gelden. In 1937 is in hoofdzaak gewerkt geworden op de Stortplaats aan den Emmerikscheweg. Ook in het af- geloopen jaar berustte de leiding bij de Ned. Heide Mij. Tegenover de uitgaven staan geen opbrengsten meer zooals vorige jaren uit verkoop van steenen en puin. Het resultaat van het werken is gelegen in de verbetering van gronden ten behoeve Gemeente Lan derijen. De totale kosten hebben bedragen, volgens onder staand overzicht, f 9098.70. Aantal Arbeiders Aantal steunweken Uitbetaald steunbedrag en toelagen Kosten van toezicht Kosten van materiaal Totaal Gemiddelde kos ten per gesteunde j per jaar Kosten per steun- week per gesteunde 49 773 f 7295.74 f 1708.31 f 94.65 f 9098.70 f 185.69 f 11.77

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 185