Bijlage P. 36 1937 f 191.37 meer is binnengekomen dan aan nieuwe voorschotten werd verstrekt, hetgeen mogelijk was door inning van achterstand van vorige jaren. Zooveel mogelijk werd voorkomen dat nieuwe koop lieden zich, als straatventer of marktkoopman, hier vestigen, om het voor de bestaande groep niet moei lijker te maken. Verschillende personen die om voorschotten ver zochten werden verwezen naar het Hulp en Crediet- bureau (Borgstellingsfonds)met deze stichting wordt zeer prettig samengewerkt. Er werden in het verslagjaar weinig aanvragen om steun van schippers ontvangen. In totaal werden slechts 2 aanvragen ontvangen, waarvan 2 zijn gesteund ge worden, gedurende 5 weken. In totaal werd hiervoor f 24.50 betaald. Bedeeling in Natura. Deze vorm had weer plaats op dezelfde wijze als vorig jaar. De verstrekking van het overtollige voedsel van de Vakschool, waarvoor in 1937 f 100.is be taald, had plaats aan 17 gezinnen. De waarde van het verstrekte voedsel bedroeg f 158.60. Het aantal bonnen dat werd afgegeven bedroeg, voor de volgende goederen Huur 1020 bonnen Kruidenierswaren 404 Brood 296 Melk, boter, vleesch en vet 258 Brandstoffen en licht 1118 Aardappelen en groenten 78 Kleeding en schoeisel Andere goederen 60 Bijlage P. 37 De distributie van goedkoope levensmiddelen breidde zich in het verslagjaar zeer sterk uit. Door de per soneelsbezetting en de kantoorruimte was het niet mogelijk dit op ons bureau te doen plaats hebben, waarom deze sociale taak ter uitvoering is opgedragen aan de Arbeidsbeurs alhier. Het brood en de visch, welke op de tentoonstelling in 1937 gehouden door de Kon. Ned. Middenstands bond was tentoongesteld, is ter beschikking gesteld van de behoeftigen. Aan 120 gezinnen is door onzen dienst A- 300 brooden uitgedeeld kunnen worden, terwijl -4- 350 K.G. visch onder die gezinnen gedistribueerd is. Door een ingezetene onzer gemeente werd weer evenals vorig jaar een 50-tal wilde konijnen beschikbaar gesteld welke door ons aan evenveel gezinnen, meest ouden van dagen, werden uitgedeeld. Geneeskundige armenzorg buiten Ziekenhuizen. Ten behoeve van geneeskundige hulp buiten Zieken huizen werden afgegeven 6 machtigingsbewijzen voor de doktoren belast met de armenpraktijk, en 89 voor specialistische hulp, volgens nevenstaand staatje 9

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 182