Bijlage P. 26 In tegenstelling met het vorig jaar bedroeg het aantal schorsingen vrij veel. In hoofdzaak is dit een gevolg geweest van de tewerkstelling bij de Twenthekanalen, waar door arbeiders uit naburige plaatsen een slechte geest was ontstaan. De Zutphensche arbeiders weigerden daar het werk te aanvaarden op grond van door be doelde arbeiders geheel verkeerd voorgestelde voor waarden. Het is ons gelukt door krachtige medewerking van de Rijks-Inspectie die schorsing tot slechts een tiental dagen te beperken. Het volgende overzicht geeft een beeld van de schorsingen in het verslagjaar Januari Februari Maart April Mei Juni Juli Augustus Totaal 108 2 6 2 130. September October November December De periode van schorsing was als volgt 8 tewerkgestelden 5 107 1 1 1 1 3 dagen 1 week 10 dagen 2 weken 4 weken 8 weken 13 weken In het verslagjaar kwam een nieuwe regeling tot stand met het inzenden van de uitzendkaarten met de Rijks-Inspectie. Naar deze regeling wordt de werk- looze, die voldoet aan de bepalingen om in de werk verschaffing geplaatst te worden in eerste instantie, rechtstreeks door het gemeentebestuur tot de werk verschaffing toegelaten. Hierna wordt een duplicaat Bijlage P. 27 van de staat van inlichtingen aan de Rijks-Inspectie ingezonden wijzigingen worden op de staten van in lichtingen bijgewerkt. Eens in de drie maanden zendt de Rijks-Inspectie de staten van inlichtingen aan de gemeentebesturen terug om te worden bijgewerkt. Deze regeling voorkomt veel werk en stelt den dienst in de gelegenheid sneller de aanvragen af te handelen. De samenwerking met de Rijks-Inspectie te Zwolle is steeds van den meest aangenamen aard geweest. De Dienst van Sociale Zaken De Directeur, D. MULDER.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 177