26 werden door de firma H. Addicks en Zn onder houden, tegen een vergoeding van f 150 per jaar. Bij Uw beschikking van 11 October 1937 werd besloten tot het plaatsen van een electrische klok in de Hoven bij de IJsselbrug. Aan het einde van het verslagjaar was de klok nog niet geplaatst. HOOFDSTUK VI. OPENBARE ORDE, VEILIGHEID EN ZEDELIJKHEID. In verband met de geregelde uitbreiding van het bebouwde gedeelte der gemeente werd de surveillance vooral in de buitenwijken, ten einde ook daar zooveel mogelijk toezicht uit te oefenen, door de gemeentepolitie in den regel per rijwiel verricht. Op tooneel- en bioscoopvoorstellingen is geregeld toezicht gehouden op de laatste in het bijzonder met het oog op de voor filmvertooningen gestelde leeftijds grens. Ook op de verschillende dansgelegenheden en op eenige inrichtingen, die een ongunstige reputatie genieten, werd voortdurend een wakend oog gehouden. Aan 34 vreemdelingen, die in deze gemeente arbeid verrichten, werd een verklaring verstrekt voor toe lating aan de grens. Gedurende het afgeloopen jaar werd één vreemdeling over de grenzen des Rijks geleid. Aan 509 doortrekkende personen werd door de politie in een der volkslogementen nachtverblijf verstrekt en aan 29 in het politiebureau. 27 De volkslogementen en het woonwagenkamp werden voortdurend aan een scherpe controle onderworpen Mede daardoor werden 47 gesignaleerden, waarvan de meesten tot langere of kortere vrijheidsstraffen waren veroordeeld, aangehouden en ter beschikking van de Justitie gesteld. Hier ter stede werden 22 minderjarigen aangehouden om daarna onder het ouderlijk gezag te worden terug gebracht, waarvan 12 die elders woonachtig zijn. Het aantal misdrijven waarvan door de gemeente politie proces-verbaal werd opgemaakt bedroeg 356. Te dier zake werden 243 personen in het politiebureau in bewaring gesteld. Het aantal processen-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap bedroeg 63 (1936 62). Voor overige overtredingen werden 1200 processen-verbaal opgemaaktter zake uitreiking van aanzeggingen in gevolge de Leerplichtwet werden 64 processen-verbaal opgemaakt en 28 ter zake van overtreding der Ar beidswet. In verband met de Wet op de Woonwagens en Woonschepen en de Loterijwet werden respectievelijk 38 en 22 verzoeken in behandeling genomen. Het aantal verkeersongevallen op den weg bedroeg 97hierbij werd één persoon gedood en werden er 32 gekwetst. Er werden 19 aanvragen tot het houden van een filmvertooning buiten de bioscoopondernemingen be handeld. Ter zake van uitreiking van een aanzegging ingevolge de Beroepswet werden 10 processen-verbaal opgemaakt. Door de politie werden ingevolge de Vuurwapenwet 1919 2 algemeene machtigingen, 57 bijzondere mach-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 15