Bijlage N. 18 gevallen. Het bedrag der uitkeeringen over 1937 be- roeg f 24127.40, in 1936 was dit f 23264 41 Daar bij de meeste afdeelingen van de werklozen kassen de stempeling van de werklooze leden in eigen anden is, ,s het noodzakelijk, dat dikwijls controle op et teekenen der aanmeldingslijsten wordt uitgeoefend, n dit ,aar werd geen onregelmatigheid ontdekt. Aan het einde des jaars woonden in deze gemeente leden van 40 kassen. 2, Inlichtingen. Aan den directeur van den Rijksdienst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling te 's-Graven- age werden ook dit jaar adviezen uitgebracht om rent het in dienst nemen of houden van arbeidskrach ten van vreemde of zonder nationaliteit, ingevolge de Wet van den 16den Mei 1934, Stbl. No. 257 Aan verschillende overheidsinstellingen, zoowel ge meentelijke als rijks, werden vele inlichtingen verstrekt Br, werkgevers werd voortgegaan inlichtingen in te winnen omtrent bij hen ontslagen werkzoekenden of omtrent de werkgelegenheid bij hun bedrijven Werkzoekenden werden dikwijls op de hoogte ge bracht over de gelegenheid tot het aanvaarden van werk in het binnen- en buitenland. In overleg met den dienst van gemeentewerken werd e controle op het aannemen van personeel bij door e -gemeente of door aan de gemeente rekenplichtige instellingen aanbestede werken door de arbeidsbeurs ui geoefend. Daarbij deden zich dikwijls moeilijkheden voor die echter steeds konden worden opgelost. Gedurende het verslagjaar werden 836 stukken ont vangen en zijn 1805 verzonden. Bijlage N. 19 3. Jeugdregistratie. Op 15 Maart 1937 werd door het gemeentebestuur het gemeentelijk bureau voor jeugdregistratie ingesteld, hetwelk onder toezicht staat van den directeur der arbeids beurs. Met de dagelijksche leiding werd belast E. v. d. Meulen, die eenige jeugdige werklooze kantoorbedien den als hulp bij zich kreeg. Allereerst werd begonnen met uit het Bevolkingsregister de namen en adressen van alle mannelijke personen van 1421 jaar over te nemen, waarna deze werden gerangschikt in schoolgaanden en niet schoolgaanden. Omdat vele jongelui niet in de gelegenheid zijn, overdag ten kantore te komen, wer den de openingsuren van het bureau als volgt gere geld. Dagelijks van 9—12, ll/2'5 uur; des Zaterdags tot 1 uur en des Woensdagsavonds van ó1/-'9 uur. Van de ongeveer 900 jongelieden, die op het bureau werden ontboden tot het geven van de gewenschte inlichtingen, bleven er slechts enkelen weg. Aan het einde des jaars waren er slechts nog 13, die hun Staat van Dienstboekje niet in hun bezit hadden. Voortdurend moeten de gegevens worden bijgehou den van hen, die van school gaan, in deze gemeente komen wonen, uit militairen dienst komen, van werk gever veranderen, werkloos worden, weer werk krijgen, enz. Zoo ook worden steeds inlichtingen gevraagd van werkgevers, schoolhoofden e. d. Tweemaandelijks heeft de controle plaats bij de werkgevers, die grootendeels hun volle medewerking verleenen. Ook van de hoof den der onderwijsinstellingen wordt de grootste mede werking verkregen. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats. Gedurende den tijd, dat het bureau voor de Jeugd-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 154