Bijlage N. 16 In Zutphen werd uit Ruurlo 1 dienstbode geplaatst, eenderen plaatste: in Zutphen 16 bootwerkers, in li v machinist' in Hengelo (G.) 2 leerjongens. Uit Vorden werden geplaatstin Zelhem 4 qrond- werkers, in Zutphen 2 vrouwen. Warnsveld plaatste: 2 mannen en 9 vrouwen in Zutphen. De arbeidsbeurs te Winterswijk plaatste te Groenlo 2 mannen. Zelhem 6 mannen in Vorden. 2. Bemiddeling tusschen de Districtsarbeidsbeurzen onderling. Er werden geplaatst in andere districten uit Zutphen 15 mannen en 6 vrouwen. uit Borculo 1 vrouw. uit Eibergen 22 mannen en 6 vrouwen. uit Groenlo 34 mannen en 25 vrouwen uit Hengelo (G.)1 vrouw. uit dorden 1 man. uit Winterswijk 1 man en 1 vrouw. uit Zelhem 2 mannen. Aan aanvragen in het district Zutphen werden vol daan uit andere districten in Zutphen: 35 mannen en 18 vrouwen, in Brummen 1 man en 1 vrouw, in Eibergen 3 mannen, in Winterswijk 1 man. In Duitschland zijn geplaatst uit Zutphen 5 mannen, uit Aalten 9 mannen, uit Borculo 2 mannen. Bijlage N. 17 uit Brummen 8 mannen. uit Eibergen 5 mannen. uit Groenlo 10 mannen. uit Hummelo en Keppel2 mannen. uit Ruurlo 2 mannen. uit Steenderen 2 mannen. uit Warnsveld 3 mannen. uit Winterswijk 25 mannen. uit Zelhem 6 mannen. Het laat zich aanzien, dat in 1938 een grooter aan tal in Duitschland zal worden geplaatst, vooral land arbeiders. VI. NEVENWERKZAAMHEDEN. 1. Werkloosheidsverzekering. In het verslagjaar werd voortgegaan met de twee- maandelijksche controle op de bijdragebetalingen der leden. Het gevolg hiervan was, dat verschillende per sonen werden geroyeerd als lid eener kas, terwijl eenige malen bezwaar werd gemaakt tegen uitkeeringen, wegens het niet voldoen aan regelmatige bijdragebe- taling. Dit werd in onderling overleg met de besturen geregeld. Eveneens werd aan de omliggende gemeenten ervan mededeeling gedaan, indien een aldaar wonend lid, be- hoorende tot de afd. Zutphen, achterstand in de be taling der bijdrage had. Tweemaal werd in dit jaar officieel bezwaar gemaakt, eenmaal ten opzichte van een lid van den Centr. Bond van Transportarbeiders en eenmaal ten opzichte van een lid van den Alg. Ned. Typografenbond. Deze laatste is tegen het bezwaarschrift in beroep gegaan. Aan het einde des jaars was de beslissing nog niet

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 153