loz Bijlage N. 14 Warnsveld. Agent: Mr E. W. de Fielliettaz Cjoethart, volontair tor sccrotario. Door de weinige werkgelegenheid in het transport bedrijf te Zutphen konden geen arbeiders daarin worden geplaatst. In de bouwvakken was de werkloosheid groot. Het was mogelijk een tweetal metselaars in Duitschland te plaatsen. Door bezoek aan werkgevers werden inlichtingen verstrekt betreffende de werkzaam heden van het agentschap. Winterswijk. Directeur der Arbeidsbeurs J. Sipsma, (vervangend directeur A. van Riek) Door ziekte van den directeur der arbeidsbeurs werd de heer A. van Riel tot tijdelijk directeur benoemd. Deze heeft zeer veel gedaan, om de arbeidsbeurs zoo veel mogelijk aan de bedoeling te doen beantwoorden De locale bemiddeling nam zeer veel toe, n.l. van 177 plaatsingen in 1936 tot 336 in 1937. Ook de inter local bemiddeling en de bemiddeling naar Duitschland nemen een belangrijke plaats in. De verrichtingen met betrekking tot het tewerkstellen in het Duitsche grens gebied hebben ertoe geleid, dat de arbeidsbeurs te Winterswijk werd aangewezen als rayonbeurs voorde bemiddeling van arbeiders uit den Achterhoek naar het uitsche grensgebied. Zoo werden de meeste arbeiders die uit het district Zutphen naar Duitschland werden geplaatst, bemiddeld door deze rayonbeurs. Er werden met alleen landarbeiders, doch ook bouwvakarbeiders vooral metselaars, bemiddeld. In totaal bedroeg deze bemiddeling in 1937 ongeveer 200 bouwvakarbeiders uit den achterhoek. Het verslag van deze arbeidsbeurs spreekt van een dankbare, doch moeilijke taak, daar deze bemiddeling een zeer bijzondere zorg eischt. Een woord van lof voor de wijze, waarop de heer Van Bijlage N. 15 Riel en zijn personeel zich van deze moeilijke taak kweten, is hier zeker op zijn plaats. De economische toestand liet zich voor een groot gedeelte des jaars niet ongunstig aanzien. Echter nam de werkloosheid in het najaar en het einde van 1937 belangrijk toe, ook al door den brand in de bont weverij „De Batavier". Voor cijfers wordt verwezen naar bijlage III. Zelhem. Agent: E. van der Me uien, ambtenaar aan het bureau der werkverschaffing en steunverleening. b. Vergaderingen met agenten, bezoek aan agentschappen. Evenals in vorige jaren werden de agenten meer malen bezocht en op de hoogte gebracht met verschil lende zaken, de arbeidsbemiddeling of andere werk zaamheden, die hun zijn opgedragen, betreffend. Slechts van een enkelen agent werd niet die medewerking verkregen, die voor een goede bemiddeling nood zakelijk is. In het verslagjaar werd geen vergadering met agen ten gehouden. c. Werking en werkzaamheden der agentschappen. Voor de bemiddeling als zoodanig kan worden vol staan met verwijzing naar bijlage III. In paragraaf I van dit hoofdstuk werd reeds een en ander over de werking en werkzaamheden der agentschappen mede gedeeld. Hier volgen derhalve slechts eenige gegevens betreffende de interlocale bemiddelingen in het district. Het agentschap Brummen plaatste te Zutphen 2 metselaars en 1 werkster. Uit Groenlo werden geplaatstin Eibergen 1 picker- maker, in Winterswijk 18 vrouwen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 152