he.i^rLetGS'Raate,a"d'h°°fd™ Bijlage N. 12 wekken, werd eens per week het aantal ingeschrevenen eroepsgewijze, gepubliceerd. De werkloosheid bleef vrijwel stationair. In de romemaanden stond een vrij belangrijk aantal metselaars nog ingeschreven, waar van er 7 naar Dnitschland konden worden bemiddeld. et dorp Eerbeek, waarvan de werkloosheidscijfers reeds een.gen tijd door den agent te Brummen aan de districtsarbeidsbeurs te Zatphen werden medegedeeld m het totaal aantal der geheele gemeente, werd met gededd™1 1938 b'' he' diarfc'Zatphen i„- De daling van het werkloosheidscijfer was in de maanden Januari en Februari, nog als gevolg der de valuatie, het grootst, daarna nam het langzaam af in e zomermaanden door de normale grootere werkge- egenheid in de bouwvakken en landbouw. De Pieker industrie leefde sterk op, doch nam in November weer af. Andere plaatselijke industrieën ondervonden slechts enkele maanden' de devalutie-invloed, doch vielen dadelijk terug. Slechts een tweetal handhaafde gedurende het verslagjaar de opleving van het najaar Groenlo. Agent: J. F. Lageschaar, rentmeester. In de bouwvakken was zeer weinig werk; verder werd ook weinig verbetering geconstateerd. Er kwamen vele plaatsingen voor in andere gemeenten, zooals in Enschede en Hengelo (O). Hengelo (G.). Agent: G. Potman, ambtenaar ter gemeentesecretarie. Door advertenties werd de aandacht der landbouwers op et agentschap gevestigd, waardoor diverse seizoen- Bijlage N. 13 arbeiders konden worden geplaatst. Door huisbezoek werd getracht onder vrouwelijk dienstpersoneel het nut van het agentschap naar voren te brengen. Hummelo en Keppel. Agent: H. J. van Holten, ambtenaar ter secretarie. Hier bleef het aantal werkzoekenden vrijwel statio nair. Van het agentschap werd door werkgevers geen gebruik gemaakt. Een tweetal arbeiders werd in Duitsch- land geplaatst. Lichtenvoorde. Agent: J. N. M. Daal der op, amb tenaar ter secretarie. De werkgelegenheid in Duitschland bracht voor vele werklooze metselaars en eenige landarbeiders uitkomst. Op eigen gelegenheid vonden ongeveer 25 werk aldaar. Een tricotage- en een schoenfabriek werden opgericht. Vele jonge menschen vonden hierin werk. Overigens bleef het aantal werkloozen gedurende 1937 vrijwel gelijk. Ruurlo. Agent: G. H. Wargerink, ambtenaar ter secretarie. Ondanks veel gedane moeite bleek er geen animo onder de landarbeiders te zijn, om naar Duitschland te gaan werken. Wel werden twee metselaars daarheen bemiddeld. Steenderen. Agent: J. H. Minkhorst, ambtenaar ter secretarie. Vele plaatsingen werden verricht in het landbouw bedrijf. Ook werden twee landarbeiders naar Duitschland bemiddeld. Van de 160 aanbiedingen van mannen boven 18 jaar kwamen 127 plaatsingen tot stand. Vorden. Agent: T. Bergsma, gemeente-secretaris. Daar de vleeschwarenfabriek nog niet weer in werking kon worden gesteld, bleef een aantal arbeiders werkloos. De rijwielfabriek ging over tot uitbreiding.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 151