Bijlage L. 8 huur in de buitengemeenten, welke daar nog geheven werd. Dit nieuwe tarief, dat met ingang van het tijdstip van meteropname in de maand Januari 1938 van kracht zal worden, luidt als volgt Bij verbruik zonder vastrecht f 0.10 per M3. Klasse A. f 0.20 vastrecht per mnd. gasprijs 8 cent B. 0.50 7 c.o.95 6 D- - K50 m 5 Geen meterhuur, geen gegarandeerd jaarverbruik. Bij verbruik van 2000 M3 gas of meer kunnen Burgemeester en Wethouders bijzondere contracten afsluiten. Toestand der fabriek. Gebouwen. De goten van het machinekamergebouw en van het gebouw voor de natte zuivering werden vernieuwd. Het kantoor van den directeur en dat van den hoofdopzichter alsmede het laboratorium werden ge verfd. De dienstwoning van den directeur en die van den hoofdopzichter werden inwendig geverfd en behangen. De badkamer van het personeel werd opgeknapt en van nieuwe douche s voorzien. Terrein. Het terrein werd opgeknapt en het overtollige loof hout verwijderd. De bestrating zal gedeeltelijk vernieuwd moeten worden. Bijlage L. 9 Stoomleidingen. De bestaande stoomleiding werd door een nieuwe leiding vervangen. De nieuwe leiding is geheel bovengronds gelegd. In de exhausterkamer werd een verdeelkast geplaatst, zoodat elke leiding afzonderlijk bediend kan worden. De stoomleiding rondom de gashouders werd even eens vernieuwd en van nieuwe dejectors met metalen slangen voorzien. De nieuwe installatie geeft een belangrijke besparing op het brandstofverbruik. Gashouders. Deze werden inwendig van een olielaag voorzien. De wenteltrap zal spoedig door een andere vervangen moeten worden, terwijl ook enkele kolommen versterkt dienen te worden. De oude gashouder bij de voormalige watergasstokerij werd voor afbraak verkocht. Kolenlosinrichting. De loskraan werd geheel gedemonteerd en van nieuwe onderdeden voorzien. De kleine bunker bij de kolen- loods werd vernieuwd. De transportbaan in de loods werd met 20 Meter verlengd. Kolenbreker, elevator en bunker. De kolenbreker werd van nieuwe lagers voorzien. De bestaande elevator met bunker werd gesloopt en door een nieuwe vervangen. Voor dat tot vernieuwing kon worden overgegaan werd een hulptransport aan gebracht, welke gedurende de 4 maanden dat de elevator met bunker buiten bedrijf waren, goede diensten heeft bewezen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1937 | | pagina 108