14 Bezoldigde G. J. Flameling, commies ter secretarie. G. J. Waanders, adj. commies 2e klasse ter secretarie. HOOFDSTUK III. GRONDGEBIED EN EIGENDOMMEN. Grondgebied. In 1936 had geen wijziging van het grondgebied plaats. Kadaster. In het begin van het jaar werden de kadastrale plans en leggers ter bijwerking opgezonden naar het kantoor van de hypotheken en het kadaster. Tot het maken van bijzondere opmerkingen heeft deze bijwerking geen aanleiding gegeven. Eigendommen. Voor de plaats gehad hebbende aan- en verkoopen en voor de in erfpacht uitgegeven bouwterreinen ver wijzen wij naar het onder bijlage W opgenomen verslag van het gemeentelijk grondbedrijf. Buiten dat bedrijf werd niets aangekocht of verkocht. Door de Algemeene Spaarkas (David Evekink Stich ting) werd aan de gemeente den eigendom van de woningen aan de Polsbroek (het Pottebakkershofje), samen groot 248 M2., geschonken. 15 Verhuurd werd o.a. aan A. Senten, de garage in het huis Waliën, voor den prijs van f 1600 H. J. Freriks, het perceel Hagepoortplein 10a voor den prijs van f 450 Brinkmann en Niemeijer N.V., de stallen aan Reinmakershoek voor den prijs van f 1200: S. Jozep, de gebouwen op de Veemarkt voor den prijs van f 1140. De eigendommen der gemeente werden met de daar voor op de begrooting uitgetrokken gelden naar be- hooren onderhouden. Landerijen. De toestand in den land- en tuinbouw en de vee houderij bleef onveranderdook in 1936 trad geen verbetering in. De door de Regeering genomen steunmaatregelen bleven geheel of gedeeltelijk van kracht, of werden uitgebreid. De uitvoermogelijkheden, in het bijzonder voor de tuinbouwproducten bleven gering, zoodat wederom extra-steunmaatregelen moesten worden ge nomen, terwijl de voorschriften betreffende de teelt beperking gehandhaafd bleven. Januari 1936 was nat en zacht. In den winter van het jaar 1936 kwam geen vorst van beteekenis voor. De maand Maart gaf veel mooie dagen en heel weinig regen. De heele maand April bleef vrij koud met een regenval iets boven normaal. De laag gelegen perceelen grasland begonnen daardoor laat te groeien. Hooger gelegen perceelen kregen een groote voorsprong boven het koudere grasland. De maanden Mei en Juni waren

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 9