Bijlage K. 6 het legaat van Mejuffrouw S. M. D. van Kuyk, verzameling Nibbelink (zie Verslag 1935), werd een tentoonstelling in orde gemaakt, nadat kleeren en kant opgemaakt waren. De laatste werd behandeld en ge determineerd door Mevrouw L. W. van der Meu- 1 en—Nu 11e te Apeldoorn; ook eenige andere kle dingstukken, benevens kant, ontvangen in 1933 van Mejuffrouw A. M. C. Werner te Gorssel, werden hierbij gevoegd De directrice van de Vakschool was zoo vriendelijk eenige poppen voor de te exposeeren japonnen te leenen, zoodat er een bescheiden reeks gemaakt kon worden van 1775—1840. Een babypop werd op een doopkleed met oude doopjurk en een luiermand tentoongesteld. De kantvitrine was een succes en deze is thans voor goed in de Westerzaal opgesteld. De zomertentoonstelling bevatte zegels uit de collectie Mr. Umbgrove, hiervoor waren de rubrieken vorsten en kerkelijke waardigheidsbekleders uitgezocht. Vooral heraldici schonken hun aandacht aan deze expositie. Jhr. Mr. A. H. Martens van Sevenhoven, Rijks archivaris te Arnhem, bracht een belangstellend bezoek en werd door de secretaresse rondgeleid. Tijdens de verbouwing van de IJselbrug werd de geschiedenis van deze brug gedemonstreerd uit museummateriaal. De kas sluit met een voordeelig saldo van f283.97; de uitgaven waren f 2267.01, de inkomsten f2550.98; de uitgaven van het vorige jaar bedroegen f 1858.26; de inkomsten f 2500.34. Herbenoemd werden door den Raad de Heer D. H. Jordaan te Eefdedoor Zutphen Vooruit de Heer D. J. Bosman; door de Vereeniging De Graafschap de Heer G. Langeler te Laren. De Heer S. K. Haitsma Muiier, burgemeester te Neede, die reeds Bijlage K. 7 meermalen het museum met raad en daad heeft bij gestaan, werd tot correspondent benoemd. De concierge J. Ho man vervulde zijn taak met ijver, evenals de hulpconcierge A. Been. De Commissie van Beheer, DIJCKMEESTER, Voorzitter. C. ENGELEN, Secretaresse.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 97