Bijlage K. 4 zitter was het met de secretaresse eens, dat belang- hebbenden contact met elkaar zouden moeten zoeken. De secretaresse bezocht met Mejuffrouw van Alphen opgravingen te Eibergen de prijs voor de potten, die getoond werden was evenwel te hoog, zoodat er niet tot aankoop werd overgegaan. In dit jaar zijn er eenige aanwinsten te boeken, waardoor het museum belangrijk vooruitgegaan is. In de eerste plaats ontving het Gemeentebestuur in Juni door bemiddeling van den Heer Wil li nek te Naarden een legaat van Mr. Gerhard Désiré Wil- ïnck onlangs te Zutphen overleden, bestaande uit 5 familieportretten, waaronder één miniatuur; verder een zeegezicht, geschilderd omstreeks 1849 door Isaak etrus Marie Willinck, benevens het wapen der familie m hout gesneden en geschilderd. (Zie Zutphensche Courant 6 Juni 1936). Dit legaat werd onder dank- etuiging aanvaard en zoo spoedig mogelijk geëxpo seerd. Het is om twee redenen een welkome aanwinst en wel omdat de familie Willinck van oudsher in Zutphen heeft gewoond in Beukerstraat No. 56 en de schilder der portretten, Herman Thepass, ook Zut- phenaar is geweest. In Juli werden door den Heer E. Zwiers te Empe twee gebrandschilderde glas-in-lood siervensters met wapens van Zutphensche geslachten, uit het begin der KT fonWr.°efVen" Zij Zijn afkomsti9 uit Zaadmarkt No. 109, Dit huis werd in Juli verkocht. De Heer J. van Marken te Oosterbeek was zoo goed de secretaresse van het bestaan der vensters in kennis te stellen De nieuwe eigenaar van het perceel, de Heer Zwiers, was genegen ze in bruikleen af te staan. Zij werden schoongemaakt en met oud glas hersteld en Bijlage K. 5 daarna tegen één der vensters van het museum be vestigd. Ook dit is een fraaie aanwinst, die evenals de vorige nauw met de stad is verbonden. (Zie Zutphen sche Courant Juli 1936.) De N. H. Diaconie schonk aan het museum een houten kop met lijstwerk, afkomstig van een harer huizen, Oudewand no. 41, welk pand dit jaar verbouwd werd. Dergelijke fragmenten van bouwwerken zijn steeds een welkome aanwinst. Mejuffrouw J. R. B. Su ring ar gaf een kleine pa rasol ten geschenke, die in de kleedingvitrine is op gesteldvan Mevrouw Dr. K. O. Me ins ma ontving de commissie een persje en een mangeltje. De rubriek speelgoed en modellen breidt zich uit, er is nu een aparte tafel voor die voorwerpen ingericht. Aangekocht werd uit den kunsthandel een zilveren olie- en azijnstel met twee geslepen stopflesschen, ge merkt Zutphen E. W. G. (Gerritsen). Deze meester was nog niet bekend en draagt volgens de mededeeling van den Heer J. G. Brincker den naam van Ger ritsen, hij woonde in de Lange Hofstraat in het laatste gedeelte van het tegenwoordige perceel Markt 42. (Zie Zutphensche Courant, 29 Oct. 1936). De zilver vitrine werd nu opnieuw gearrangeerd, het mooiste porcelein van het legaat Mejuffrouw R. G. Visscher werd er bij geplaatst om toon aan het geheel te geven. Voorts kocht het museum uit den kunsthandel een monumentaal Chineesch bord met het wapen van Gel derland. Een bescheidener maar toch karakteristieke aankoop is een timmermansuithangbord van 1794 met werktuigen, waarvan thans eenige verouderd zijn. Er werden 11 tentoonstellingen gehouden, waarvan 4 door Pictura. Van de collectie kleedingstukken uit

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 96