Bijlage K. VERSLAG over den toestand van het MUSEUM in het Wijnhuis te Zutphen, over het jaar 1936. Het Museum werd in het afgeloopen jaar bezocht door 2095 personen, waaronder 1067 betalende en 1028 niet betalende bezoekers. In 1935 was het totale aantal 2543 personen, waaronder 1308 betalende en 1235 niet betalende bezoekers. Er is in de laatste twee jaren een teruggang in het bezoek te constateeren, hetgeen echter bij de meeste musea het geval is. In Mei kwamen studenten van de R. C. Universiteit te Nijmegen onder leiding van Prof. Dr. W. Lampen het museum bezichtigen. Verscheiden schoolklassen, ook van buiten af, bezochten het museum met hun onder wijzer en de tijdelijke tentoonstellingen werden geregeld bezocht door leerlingen van het Gymnasium, het Chr. Lyceum, de Ambachtsschool, de Vakschool en de Rijks- landbouwwinterschool, onder leiding van den Heer G. Lang ele r verder zijn nog eenige vereenigingen te noemen. Het museum schijnt evenwel nog steeds niet op de lijst der bezienswaardigheden van de stad te staan, althans houden toer-autobussen zelden voor den ingang stil. De Heer J. Renaud te 's Gravenhage fotografeerde voor een wetenschappelijk doel verscheiden exemplaren van vroege ceramiek. Op 11 Jan. bezocht de secretaresse de vergadering van de Oudheidkundige vereeniging De Graafschap. Zij bracht de onderlinge verhouding van de musea in de Graafschap ter sprake en drong er op aan een loyale samenwerking tot stand te brengen. De voor-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 95