Bijlage I. Aan 20 leerlingen een diploma Huishoudkundige. Aan 6 leerlingen een diploma Huisnaaister. Aan 15 leerlingen een getuigschrift patroonteekenen en knippen, (3 leerlingen geen getuigschrift). In 1936 werd de school bezocht door totaal 788 leerlingen, te weten Dagcursussen Vertrokken met getuigschrift, diploma of acte 86 leerl. zonder 4 tusschentijds j 7 Gebleven Nieuw ingeschreven ]|4 Totaal 396 leerl. Jaarcursussen 1 Jan. 1 Sept. 94 leer, 1 Sept.—31 Decj2j Totaal 611 leerl. Avondcursussen 1 Jan. 1 April ?Q 1 Oct. 31 Dec. |Q7 Totaal 788 leerl. Op 23 April werd een Ouderavond gehouden voor de Ouders v d. leerlingen der primaire opleiding. De belangstelling was groot, wat ook bleek bij de nabe spreking. Door verschillende klassen werden onder leiding der leeraressen de volgende excursies gemaakt en fabrieken bezocht de Kaasmakerij van de Lochemsche Stoomzuivelfa- briek te Lochem de Wasscherij van de firma ten Hoopen te Lochem, Bijlage I. 9 waarbij tevens het Openluchtbad te Lochem bezichtigd werd de Zuivelfabriek te Eefde de Sint Walburgkerk en Librye te Zutphen een tentoonstelling van oude kanten in het Wijn huistoren Museum een lezing door Prof. Huib Luns, over de logica in de kleeding, gehouden voor de Ver. van Huisvrouwen, werd door een deel der leerlingen bijgewoond; de tentoonstelling van het moderne interieur bij de firma Vergeer te Zutphen, waarbij de Heer Paul Bromberg tevens een lezing hield een demonstratie in kunst-glasblazen werd op onze school gegeven door den Heer W. Küppers te Haarlem, waarvoor groote belangstelling was en waarvan zeer genoten werd door de leerlingen. De Commissie inzake Huishoudelijke Voorlichting verzocht ook dit jaar lokaliteit beschikbaar te willen stellen voor naaicursussen, voor vrouwen van werke- loozen en voor hen, wier inkomen daaraan gelijkstaat. Voor deze cursussen werden 96 deelneemsters inge schreven. Deze lessen werden gegeven door Mej. F. Kolkman te Deventer, Mej. A. A. Geurts te Hengelo (G.) en Mej. J. J. Hooyerink te Lochem. Het aantal bibliotheekboeken bedraagt thans 524.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 88