16 Afdeeling U no. 766 waren bij dit eindexa men aangewezen als gecommitteerden de heeren ir H. W. de Kruyff, W. van Hall, H. W. A. Behrens, M. Onnes, mr B. G. Wildervanck de Blécourt, J. M. Ubbens Sr en C. Veerdig. Tot hun plaatsvervangers werden benoemd de heeren M. S. Gerbrandy, D. L. ten Dijk, H. J. Smith, mr J. H. Jonas, Mej. dr H. J. Reesink, ir F. W. Honig, mr C. Schil- lemans allen te Zutphen en Jhr dr ir E. J. Bosch ridder van Rosenthal te Eefde. Deze benoeming was goedgekeurd bij be schikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen van 6 April 1936 no. 8938 Afd. V.H.M.O. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Salland had als haar vertegenwoordiger aangewezen den Heer G. van Nek en als zijn plaatsvervangers de heeren Tj. Was senaar en C. van Gelder, allen te Zutphen. Het schriftelijk examen had plaats 4, 5, 8, 9, 10 en 11 Juni 1936, het mondeling ge deelte op 25 en 26 Juni 1936. In de eind- vergadering van 26 Juni 1936 werd de uit slag vastgesteld en aan de candidaten mede gedeeld. Twee mannelijke candidaten werden afgewezen. De namen der geslaagde candidaten zijn H. G. Abbink, H. G. Breukink, A. E. Bijlage D. 17 Hanouer, W. Jurriens, M. G. v. d. Kloot Meyburg, H. F. Koning, Mej. E. G. Koop- mans, J. Th. Mekers, K. J. L. Nieuwenhuis, Mej. A. Verhoef, Mej. M. Vomberg. Omtrent de verdere bestemming is het volgende bekend 1 volgt de Hotelschool in den Haag 1 werd geplaatst op de Utrechtsche ma chinefabriek 1 werd geplaatst bij de Unie-Lever te Rotterdam 1 is werkzaam in het Leerlooiersbedrijf 1 studeert voor het diploma Inspecteur van Politie 1 is geplaatst in de zaak van den vader 5 zoeken een betrekking of studierichting. Programma en In programma en uurverdeeling kwam in Onderwijs. 1936 geen enkele wijziging. Hetgeen in de rubriek H.B.S. met 5-jarigen Cursus is gezegd omtrent ouderavonden en lezingen geldt ook voor de Hoogere Handelsschool. De lessen in het Fransch werden in den cursus 1936—1937 gegeven door dr C. L. de Liefde in klasse 4 en door den leeraar A. J. M. Bruggemeijer in klasse 5. Voor de lich. oefening zijn de meisjes der beide hoogste klassen gecombineerd met die der H.B.S. Voor de jongens zijn beide klas sen gecombineerd. Voor de meisjes geldt het- zelfde voor vrouwelijke handwerken. Gebouw, Meubileering, Hiervoor kan verwezen worden naar het- Bibliotheek en geen werd medegedeeld in dezelfde rubrieken Leermiddelen, van de H.B.S. met 5-jarigen cursus.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 64