Bijlage D. 12 Gebouw en meubilair. Leermiddelen en Bibliotheek. einde de doelmatigheid van het tegenwoor dige en het voorgestelde toelatingsexamen te vergelijken. Tenslotte moge vermeld worden, dat een 25-tal leerlingen in den herfst van 1936 vol daan heeft aan de eischen gesteld door de Kon. Ned. Athletiek Unie en hun het Vaar digheidsdiploma van de Centrale Commissie voor Schoolathletiek kon worden uitgereikt. In 1936 werden de bovengangen en de zuidgevel van het gebouw geverfd. In het lokaal voor Plant- en Dierkunde werd een nieuwe werktafel met gas- en waterleiding geplaatst. Behalve de dagelijksche benoodigdheden en kleine aanvulling van glaswerk werden aangeschaft voor aardrijkskunde 6 atlassen voor Plant- en Dierkundeeenige vogels en 5 doozen (insecten, rivierkreeft, planten) voor Lich. oefening eenige benoodigd heden voor athletiek (stootballen, honken, eenige speren, discussen en kogels) voor Nederlandsch 4 exemplaren van de Platenatlas van Poelhekke en de Nooys; De Bibliotheken voor de vier talen en de Nat. Historie werden aangevuld en regel matig gebruikt. Bijlage D. 13 B. Handelsklassen. Personeel In deze afdeeling werd op 31 December 1936 les gegeven door de volgende leeraren Bedienden Voor de benoeming van personeel geldt hetzelfde als medegedeeld is omtrent de Hoo- gere Burgerschool betreffende mr Derksema. Door ziekte konden 81 uren, door andere omstandigheden 5 uren niet worden vervuld, in totaal 86 uren. Hiervan werden 57 uren waargenomen door andere leeraren. NAAM. LEERVAKKEN. Aantal uren. dr C. L. de Liefde Fransche Taal en Letterkunde 3 Handelscorrespondentie 4 N. C. Meijer Drees Ned. Taal en Letterkunde 4 A. M. Bruggemeijer Fransche Taal en Letterkunde 4 Handelscorrespondentie K. Koiter Engelsche Taal en Letterkunde 8 Handelscorrespondentie P. E. Boonstra Hoogduitsche Taal en Letterkunde 8 Handelscorrespondentie A. Janssen Aardrijkskunde 4 J. Tj. Wielinga Geschiedenis 4 M. N. H. Leijs Handelswetenschappen en Nederl. 15 Handelscorrespondentie. H. W. Hageman Wiskunde 2 D. F. Keiser Natuurkunde 2 dr S. Postma Scheikunde en Warenkennis 6 mr R. P. J. Derksema Staatsinrichting en Handelsrecht 3 mr R. P. J. Derksema (tijd.) Staathuishoudkunde 3 C. Hage Lich. oefening (jongens) 1 Mej. P. M. v. d. Weel Lich. oefening (meisjes) 1 Mej. H. K. Uiterwijk Vrouwelijke handwerken 1 A. Barto Stenographic en Machineschrijven 3 Tj. Blom Wiskunde (van 1 Sept. tot Kerstmis) 4 samenvallend met 1 uur der H.B.S. K. Singer, Amanuensis voor de Natuurwetenschappen. H. Derks, Concierge.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 62