Bijlage D. 10 2 studeeren voor apothekers-assistent 1 studeert voor kantooropleiding 1 is geplaatst op een zuivelfabriek 1 is geplaatst op de Internationale Crediet Handelsvereeniging te Rotterdam 1 is in militairen dienst 1 is in het buitenland voor algemeene ontwikkeling 1 zoekt een betrekking. Van 1 leerling is de bestemming onbekend. Van de niet geslaagde leerlingen kwamen er 4 op de H.B.S. terug in den cursus 1936—1937. Programma en Er werden in het leerplan voor de H.B.S. Onderwijs. met 5-jarigen cursus gedurende 1936 geen wijzigingen aangebracht. Het onderwijs kon, behoudens bij ziekte van leeraren, geregeld voortgang^hebben. Er was in dezen cursus 1 zoogenaamde wandelklasse (klasse zonder vast leslokaal). Het vak Wiskunde is in den Cursus 19361937 als volgt verdeeld; de leeraar Tj. Blom geeft les in 1B, 3A, 3B en 4; de leeraar H. W. Hagemanin IA, 2A, 2B en 5. Het onderwijs in het Fransch wordt ge geven in de klassen 1B en 5 door dr C. L. de Liefde, in de overige klassen door den leeraar A. J. M. Bruggemeijer. Van de gymnastieklessen moet een ge deelte worden gegeven in de zaal op het Broederenkerkplein. 11 Het contact met de ouders werd onder houden door het tweemaandelijksche blaadje „Berichten en Mededeelingen van de H.B.S. en H.H.S. te Zutphen Verder door eenige ouderavonden, waarop aan de ouders de gelegenheid werd gegeven de belangen van hun kinderen met de leeraren te bespreken. In het voorjaar van 1936 hield Prof. Ca- simir uit 's-Gravenhage voor ouders en eenige genoodigden een interessante lezing over „Het nut van het lezen." Er was groote belangstelling. De cursus 19351936 werd voor het eerst gesloten met het houden van een sportdag voor alle leerlingen, op het terrein van Be Quick, welke bijzonder in de smaak is gevallen. De vele moeite die de voorberei ding had gekost, werd ruimschoots beloond. In November 1936 besprak de Directeur op een ouderavond „De toekomst der Aca demisch Gegradueerden" naar aanleiding van het lijvig rapport van dien naam, uitgebracht door de Commissie Linburg. In September 1936 werd medegewerkt aan een proefneming betreffende de mogelijkheid van een andere inrichting van het toelatings examen. Werk dat samengesteld was door het Nutsseminarium voor Paedagogiek te Amsterdam en dat moet dienen als algemeene intelligentietest, werd door de leerlingen der eerste klassen gemaakt. De bedoeling is de resultaten te vergelijken met die, welke in het eerste leerjaar worden verkregen, ten-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 61