90 HOOFDSTUK XIV. VOLKSONTWIKKELING EN OPVOEDING. Gebouwen, bestemd voor openbaar onderwijs. De belangrijkste aan de schoolgebouwen verrichte werkzaamheden zijn de volgende: In de bewaarschool Paardenwal is in de speelzaal een nieuwe riftvloer gemaakt en zijn plankjes langs de wanden aangebracht voor het opzetten van werkstukjes. Het zinken dak is gedeeltelijk vernieuwd. De gevels met uitzondering van den gevel aan den Paardenwal zijn geverfd. In school H is in één der lokalen een nieuwe vloer gelegd en is een der lokalen geverfd. In school F is een nieuw urinoir met waterspoelinq geplaatst. a School C is ingericht voor buitengewoon lager onder wijs. Daarvoor zijn verschillende werkzaamheden ver richt. Onder meer zijn 3 waschbakken in de lokalen geplaatst, is eenig hekwerk aan den achteringang ge maakt en werd het gebouw van electrisch licht voorzien. In dit schoolgebouw is een lokaal ingericht als kamer voor onderzoek ten dienste van den schoolarts. Daar voor is in het lokaal een waschtafel aangebracht en een drietal kleedhokjes geplaatst. Het lokaal werd tevens van electrische verlichting voorzien. In het gymnastieklokaal aan het Broederenkerkplein is de gasverlichting vervangen door een electrische verlichting. De zuidgevel van de H. B. School is geverfd, in het lokaal voor natuurlijke historie is een nieuwe 91 experimenteertafel met toebehooren geplaatst, de gang op de verdieping is geverfd. Voor diverse onderwijsinrichtingen werden 48 banken met de daarbij behoorende meubelen geverfd en werden voor de B. O. School gemaakt 2 kleine werktafels en 2 groote werkbanken. Voorbereidend lager onderwijs. Hiervoor verwijzen wij naar het hierachter als bijlage G opgenomen verslag omtrent den toestand der gesub sidieerde bewaarscholen in deze gemeente. Lager onderwijs. Opgave van het getal der openbare en bijzondere scholen, voor elke soort afzonderlijk, op 31 Dec. 1936 Openbare scholen. Voor gewoon lager onderwijs 6 Voor uitgebreid lager onderwijs1 Voor buitengewoon lager onderwijs1 Totaal 8 Bijzondere scholen. Voor gewoon lager onderwijs 5 Voor uitgebreid lager onderwijs2 Totaal 7 Geheel getal scholen 15 Opgave van het getal onderwijzers naar de kunne, ingedeeld in hoofden van scholen en onderwijzers, te weten aan de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 47