58 Kaden en Loskraan. Het onderhoud der kaden bepaalde zich tot eenige herstellingen aan de langs de kaden aanwezige rem- mingwerken. Onderhoud der kribben. Tot onderhoud der kribben werd op verschillende plaatsen eenige puinstorting aangebracht. Bruggen en Duikers. De IJsselbrug is naar de plannen en onder directie van den Rijkswaterstaat geheel gewijzigd. De breedte tusschen de hoofdliggers is geheel voor het rijverkeer geschikt gemaakt. Het oude brugdek is weggebroken en vervangen door een dek van gewapend beton. De klapbrug is vervangen door een electrisch bewogen hefbrug. De meest westelijke overspanning is vervangen door een vaste aanbrug van gewapend beton met een ruime afbuiging van den afrit. Buiten de hoofdliggers is aan de zuidzijde een trottoir uitgebouwd breed 3 M„ bestemd voor wielrijders en gedeeltelijk voor voetgangers. Aan de noordzijde is een trottoir uitgebouwd tot tegen de spoorbrug, be stemd voor voetgangers. De vrije breedte daarvan is boven de rivier ruim 90 c.M. en boven de uiter waarden 1.45 M. In verband met een meeningsverschil tusschen de gemeente en de Ned. Spoorwegen over een door deze laatste te verleenen vergunning kon het trottoir aan de noordzijde nog niet voor het publiek opengesteld worden. De brug zelve en het zuidelijk trottoir zijn op 24 December voor het publiek opengesteld. 59 De kosten van deze wijziging worden door het Rijk en de gemeente gedragen. Het rijdek met de liggers van de brug bij het fort „De Pol" is geheel vernieuwd. De onderzijde van de hefbrug over de Noorderhaven is geverfd. De leuningen van de Berkelbogen bij de Louise- singel en van de brug over de binnengracht bij de Laarstraat zijn geverfd. HOOFDSTUK X. VERKEER. Straten, Pleinen en Riolen. Het gewoon onderhoud van de verschillende bestratin gen, bepaalde zich hoofdzakelijk tot het ophalen van verzakte sleuven boven kabels of ondergrondsche lei dingen en andere verzakkingen. Waar noodig werd de bestrating langs de tramlijnen gelicht. Overigens werden slechte gedeelten herstraat. Voor gasfabriek, waterleiding, electriciteitsbedrijf, telefoon en radiodistributiebedrijf werd 2738 M2. straat werk verricht. Ten behoeve van werken door particulieren in open bare straten gemaakt, werd voor hunne rekening eenig straatwerk verricht. Op verschillende plaatsen werden nieuwe bestratingen aangelegd, bestaande bestratingen vernieuwd of met gebruikte materialen herstraat, zooals in ommestaanden staat is aangegeven.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 31