54 In de maand Mei kwam een schrijven binnen over een brandgevaarlijken schoorsteen in perceel Donkere- steeg no. 11. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek dat zich een houten boezembalk in den schoorsteen bevond. Na aanzegging om die balk te verwijderen is spoedig hieraan gevolg gegeven. In Juni kwam een klacht binnen over stank van huishoudwater betreffende perceel Polsbroek no. 15 als gevolg van het ontbreken van een rioleering. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de klacht ge grond te zijn. Na aanschrijving en latere bespreking om voor dit perceel een rioolaansluiting op het ge meenteriool te maken is hieraan gevolg gegeven, waar door een belangrijke verbetering is aangebracht. In dezelfde maand kwam een klacht binnen over aanwezig zijn van ongedierte in de woningen Groensteeg nos. 81—95. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de klacht gegrond te zijn. Nadat de eigenaresse was aangezegd om de woningen te zuiveren is hieraan gevolg gegeven. In de maand Juli werd gemeentewerken attent ge maakt op eenige losliggende steenen van den hoogen topgevel van perceel Beukerstraat no. 65. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek dat dit euvel inder daad gevaar opleverde voor een naastgelegen perceel. Nadat de eigenaar was aangeschreven de noodige her stelling te verrichten is daaraan gevolg gegeven. In de maand September werd gemeentewerken attent gemaakt op een bouwvallige schutting behoorende bij perceel Deventerweg no. 27b. Bij een plaatselijk in gesteld onderzoek bleek dat de schutting door bouw valligheid gevaar opleverde voor bewoners van belen dende perceelen. Na aanschrijving is de schutting hersteld. 55 In October kwam een schrijven binnen over een brandgevaarlijken schoorsteen in perceel Warnsveldsche weg no. 152 alwaar een schoorsteenbrand was geweest. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek dat zich in den schoorsteen een houten boezembalk had bevonden die door den eigenaar alreeds vervangen was door een ijzeren bintje. In November kwam een schrijven binnen over een meer of minder brandgevaarlijken schoorsteen van per ceel Graaf Ottosingel no. 149, alwaar een schoorsteen brand was geweest. Het wijzigen van een nisbus bleek hier noodig te zijn, hetgeen dan ook is geschied. In December kwam een schriftelijke klacht binnen van een bewoner van een perceel in de Lange Hof straat over hinder van een in werking zijnden motor van een naastgelegen bakkerij. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de hinder van zoo weinig beteekenis te zijn dat er geen maatregelen zijn genomen om ver betering aan te brengen. HOOFDSTUK IX. WATERSTAAT. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Waterleidingen en beken. Aan waterleidingen en beken, voor zoover zij bij den dienst van gemeentewerken in onderhoud zijn, zijn geen bizondere werkzaamheden verricht. De Berkel binnen de stad werd zooveel mogelijk gespuid.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 29